Idea Airbnb oraz możliwość wynajmu

Podróż

17-10-2019

Airbnb daje możliwość wynajęcia dużo tańszego lokum niż w standardowych miejscach hotelowych. To także szansa wynajmowania własnego lokum, dzięki czemu możemy pozyskać dodatkowe źródło dochodu.

Myśl przewodnia Airbnb

To internetowy portal, który działa od 2008 roku. Siedziba portalu mieści się w urokliwym San Francisco. Eksploatator Airbnb może wynająć sobie odpowiedni nocleg lub sam taki wynająć, zarabiając na tym pieniądze. Wszystkie transakcje dokonują się przez Internet. Po pierwsze musimy się zarejestrować na stronie, a następnie możemy wyszukiwać interesujących dla siebie ofert. Jest z czego wybierać – około 3 miliony ofert w powyżej 65 000 miastach, w 191 krajach.

Idea Airbnb oraz możliwość wynajmu

Airbnb – jak wynajmować?

Jeżeli masz dodatkową przestrzeń czy to we własnym domu czy inne oddzielne miejsce do spania możesz zostać wynajemcą. Wszystkie zasady korzystania z noclegu ustala gospodarz lokum. Kroki do tego, by wynajmować na Airbnb są następujące:

  1. Dokonaj rejestracji na stronie.
  2. Wykreuj swą własną ofertę, uwzględniając ciekawą, ale zgodną z rzeczywistością deskrypcję. Dodaj zdjęcia swojego miejsca oraz wystaw cenę wynajmu.
  3. Określ kiedy lokum będzie dostępne.
  4. Zamieść swój własny Kodeks Domowy. Gdy Twoje miejsce zostanie zarezerwowane możesz skontaktować się z tą osobą, by ją bliżej zapoznać i wyjaśnić wszystkie kwestie, związane z rezerwacją. Podaj dokładnie czy lokum jest przyjazne palaczom, zwierzakom, a przede wszystkim dzieciom. Poinformuj czy można organizować spotkania, określ godziny meldunków oraz wyjaśnij, co w przypadku rezygnacji z oferty.
  5. Zdecyduj czy chcesz bezpośrednio kontaktować się turystami.
  6. Na końcu wybierz metodę płatności.

Gdy nie posiadasz własnego lokum, a chciałbyś zarabiać na Airbnb możesz zostać współgospodarzem, czyli przejmujesz zadania głównego właściciela, który nie chce, bądź nie ma czasu na opiekowanie się mieszkańcami. Spis wykonywanych zadań ustalasz bezpośrednio z gospodarzem.

Perspektywy finansowe

Zarobki z wynajmu zależą od kilu czynników: terytorialnego, wielkościowego, schludności miejsca oraz jego designu. Turyści najczęściej skupiają się na ekwipunku mieszkania, miłym miejscu, dostępie do komunikacji oraz odległości w stosunku do znanych atrakcji. Trzeba mieć świadomość, że na mieszkaniu o lepszej lokalizacji jesteśmy w stanie więcej zarobić. Mimo tego, najważniejsze jest to, że miejsce, które wynajmujemy powinno być schludne, czyste i zachęcało turystów do wynajmowania. Cenę wynajmu określasz sam. W przypadku trudności ustalenia można posłużyć się kalkulatorem na stronie Airbnb, który pomaga mniej więcej określić cenę.

Należy pamiętać, że umieszczanie swojej oferty na stronie jest bezpłatne. Portal pobiera sobie prowizję 3% od każdej rezerwacji, którą wykonano za pośrednictwem portalu.

Jak widać każdy może wynajmować wolną przestrzeń za pośrednictwem portalu Airbnb. 

 

Podobne artykuły