Jaki sprzęt warto mieć na pierwszej wyprawie myśliwskiej?

Lifestyle

24-03-2020

Bez względu na to, czy masz 20, czy 50 lat, oczekiwanie na pierwsze polowanie jest bardzo ekscytujące. Pamiętaj, by odpowiednio się do niego przygotować. Wtedy zakończy się sukcesem. Przygotuj odzież i buty myśliwskie, karabin lub łuk, amunicję i plecak. Jednak niektóre przedmioty nie są tak oczywiste dla początkującego myśliwego. Dlatego sprawdź, w co musisz się zaopatrzyć.

Jak się ubrać na polowanie?

Pamiętaj, że ubranie musi być ciepłe, wygodne i wodoodporne. Kup odpowiednie, nieprzemakalne obuwie. Zwróć uwagę na to, by miało grubą, stabilną podeszwę. Wtedy zmniejszysz ryzyko bolesnych kontuzji. 

Włóż długie spodnie myśliwskie. Na polar lub ciepły sweter załóż kurtkę albo płaszcz przeciwdeszczowy. Pamiętaj też o odpowiednich dodatkach. Na pewno przyda Ci się czapka lub kapelusz. Jeśli jest zimno, załóż rękawice. Poszukaj również bielizny termoaktywnej. Zapewnia komfort, który jest niezwykle ważny podczas polowania. Chroni zarówno przed przegrzaniem, jak i wyziębieniem organizmu. Jest elastyczna. Dzięki temu doskonale dopasowuje się do ciała. Jest lekka, wygodna i ładna. Eliminuje brzydkie zapachy i zmniejsza ryzyko nadpotliwości. Sprawdza się idealnie podczas intensywnej aktywności fizycznej.

Jeśli chodzi o kolor, najlepiej sprawdzi się zieleń i brąz. Wtedy łatwiej wtopisz się w otoczenie. Nie będziesz rzucał się w oczy zwierzynie. Możesz zbliżyć się na bezpieczną odległość i oddać celny strzał.

Jaki sprzęt warto mieć na pierwszej wyprawie myśliwskiej?

Lornetka myśliwska

Z pewnością przyda się każdemu myśliwemu. Biorąc pod uwagę szeroką ofertę, wybór właściwej lornetki może stanowić nie lada wyzwanie. Kluczowe są dwa parametry: średnica obiektywu i przybliżenie. Kupując tego typu sprzęt, koniecznie sprawdzaj oznaczenia. Zwykle możesz się spotkać z zapisami typu: 8 x 56, 10 x 50, czy 10 x 56. Określają dwa wspomniane wcześniej parametry. Pierwsza liczba symbolizuje przybliżenie, a druga średnicę obiektywu. Jednak to nie wszystko. Pamiętaj, że lornetka myśliwska powinna być kompaktowa i wytrzymała.

 Profesjonalny sklep myśliwski online - DeerOpole.pl proponuje wysokiej jakości broń, narzędzia optyczne, akcesoria i odzież. Podchodzi indywidualnie do klienta. Zapewnia obsługę na najwyższym poziomie. 

Plecak

Plecak dla myśliwego powinien być wygodny, praktyczny i elastyczny. Wtedy sprawdzi się wyśmienicie w każdej sytuacji. Załóż go i sprawdź, czy nie krępuje Twoich ruchów. Jeśli tak, poszukaj innego modelu. Dużą popularnością cieszą się plecaki na jedno ramię. Pozwalają łatwiej i szybciej złożyć się do strzału. Niektóre modele są wyposażone w specjalny panel. Możesz w nich trzymać broń.

Jaki sprzęt warto mieć na pierwszej wyprawie myśliwskiej?

O czym jeszcze warto pamiętać?

Każdy myśliwy powinien mieć przy sobie ostry, wytrzymały solidny nóż. Można nim oprawić i patroszyć upolowaną zwierzynę.  Musi mieć odpowiednio wyprofilowaną rękojeść. Dużą popularnością cieszą się dwa rodzaje noży: składane i ze stałą głownią. Pamiętaj, by zawsze chować go do skórzanego pokrowca.

Oprócz tego przyda Ci się broń palna. Możesz kupić śrutową, kulową lub kombinowaną. Kup do niej odpowiedni pokrowiec. Na Twojej liście powinny się też znaleźć: pas na amunicję, dobra latarka, prowiant i woda.

 

Podobne artykuły