Łazienka w stylu industrialnym

Lifestyle

18-02-2021

To styl, który powstał w latach 50. ubiegłego roku. Stał się niezwykle popularny w ostatnim czasie. Styl industrialny jest dość charakterystyczny. Wyróżniają go eklektyczne wnętrza, w którym loftowe elementy widoczne są na pierwszym planie. W tym trendzie coraz częściej są urządzane łazienki. Co zatem powinno znaleźć się w industrialnej łazience?

Płytki w industrialnej łazience

Kolorystyka płytek powinna oscylować wokół czerni, bieli i szarości, ponieważ styl industrialny znany jest ze swojego surowego charakteru. Kolory te w połączeniu z płytkami imitującymi beton idealnie podkreślą ten nurt. Mocno w trendach osadzone są heksagony oraz płytki wielkoformatowe, które pozwalają na uzyskanie bardziej surowego i interesującego rezultatu. Świetny efekt dają również tradycyjne kafle nazywane płytkami metro. Zaleca się ich ułożenie w miejscach, w których występuje największa styczność z wodą. Pozostałe miejsca można pomalować na kolor szary, grafitowy, granatowy czy czarny. Miłośnicy bardziej przytulnych wnętrz mogą postawić na płytki drewnopodobne. Warto wybierać te modele, które wyglądają na naturalne.

W stylu loftowym spotykane są łazienki, w których nie wykorzystano płytek na ścianach. Zamiast nich pojawia się charakterystyczna dla tego stylu czerwona cegła. Niestandardowym rozwiązaniem w łazienkach są tapety. Na rynku pojawiają się wodoodporne tapety przygotowane bezpośrednio pod miejsca o zwiększonej wilgotności.

Łazienka w stylu industrialnym

Meble industrialne do łazienki

Producenci coraz częściej prezentują w swych ofertach meble industrialne do łazienki. Charakteryzuje je ekstrawagancja, prostota i efektowność w jednym. W wielu propozycjach znajdziemy meble całkowicie pozbawione wszelkich uchwytów i zewnętrznych okuć. Powstają w oparciu o najprostsze bryły. W żadnym wypadku nie można im zarzucić braku funkcjonalności, gdyż styl ten w dużej mierze opiera się na praktycznych rozwiązaniach.

Armatura i ceramika w łazience w industrialnym stylu

W zasadzie każda armatura będzie pasować do łazienki w tym stylu. Najlepiej komponuje się czarna armatura. Osoby, które chcą nadać wnętrzu nieco blasku powinny postawić na chromowane czy złote akcenty.

W doborze ceramiki występuje duża dowolność wyboru. Bardzo często w tym stylu spotyka się ceramikę w kolorze szarym, grafitowym bądź czarnym. W industrialnych wnętrzach pojawia się również ceramika nawiązująca wyglądem do betonu. Szafka pod umywalkę najlepiej gdy jest zupełnie niestandardowa. Powinien być to mebel z duszą. Często wykorzystywane są komody vintage na nóżkach lub standardowe blaty na metalowym stelażu. Najistotniejsze jest to, by mebel wykonany był z naturalnego drewna.

Oświetlenie

W stylu industrialnym oświetlenie nawiązuje swym wyglądem do starych fabryk. Zatem w tego typu łazienkach występują duże metalowe lampy oraz te pochodzące z oświetlenia technicznego. Tutaj doskonale sprawdzą się oprawy w czarnym wykończeniu. Bardzo często spotykane są stylowe żarówki powieszone przy lustrze – co jest znakiem charakterystycznym industrialnego stylu.

 

Podobne artykuły