Czym jest Pole Dance?

Sport

17-02-2021

To połączenie tańca, sztuki, sportu i rekreacji ruchowej. Bardzo popularne na zachodzie. W Polsce zyskuje coraz większe zainteresowanie i coraz więcej osób chodzi na tego typu zajęcia. Wykonywanie akrobacji oraz figur na drążku wymaga wbrew pozorom bardzo dużych umiejętności oraz dobrej sprawności fizycznej. Co jeszcze warto wiedzieć na temat tej aktywności?

Pole Dance – podstawowe informacje

Pole Dance to rodzaj fitnessu na rurze, polegający na tańcu i wykonywaniu akrobacji. To, co jest warte podkreślenia jest on pozbawiony różnych podtekstów, a jego głównym celem jest poprawa kondycji fizycznej w interesującej formie. Sport ten nie jest tak prosty, jak mógłby się wydawać. Jest bardzo wymagający, ponieważ wykonywanie niektórych akrobacji wiąże się z zaawansowaną techniką oraz bardzo dobrze rozwiniętymi mięśniami. Zaleca się wykonywanie tego tańca w topie i krótkich elastycznych spodenkach, jest to uwarunkowane tym, że ciało jest lepiej przyczepne i umożliwia wykonywanie bardziej wymagających figur.

Czym jest Pole Dance?

Odbiorcy Pole Dance

Aktywność ta jest dedykowana zarówno dla osób płci męskiej, jak i żeńskiej. Na zajęciach jednak najczęściej spotykane są kobiety. Forma ta jest idealna dla osób, które chcą w jakiś sposób urozmaicić swe ćwiczenia i lubią interesująco spędzać czas. Świetnie odnajdą się w niej osoby, który lubią intensywne treningi i dążą do jak największej sprawności. Taniec na drążku pozwala na pozbycie się zbędnych kalorii i wyrzeźbić mięśnie. Warto dodać o jego walorach psychologicznych, ponieważ wpływa na wzrost pewności siebie i uwolnienie się od kompleksów.

Miejsca, w których trenuje się pole dance

Najczęściej zajęcia tego typu są organizowane w klubach fitness. Udział w pole dance kosztuje od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Pierwsze zajęcia są zawsze testem tego, czy jest to odpowiednia dyscyplina. Na początku wykonuje się proste i bezpieczne akrobacje, do których wymagana jest ogólna dobra forma i zaangażowanie. Systematyczne treningi z pewnością wpłyną na wzrost kondycji.

 

Podobne artykuły