Prawdziwa włoska pizza. Gdzie zjeść ją na terenie Gdyni?

Jedzonko

07-09-2021

Pizza to jedno z najbardziej znanych i docenianych dań kuchni włoskiej. W naszym kraju działa liczna rzesza restauracji, w których zjemy ten przysmak, w rozmaitych jego wariacjach. Większość pizzy przygotowywanych w Polsce znacząco odbiega jednak od pierwowzoru, z czego szczególnie zdają sobie sprawę osoby mające okazję skosztować prawdziwej pizzy we Włoszech. Istnieją jednak miejsca, w których danie to jest przygotowywane według oryginalnej receptury i wyłącznie na bazie włoskich składników. Jaka pizzeria w Gdyni jest warta polecenia pod tym względem?

Jak jest przygotowywana prawdziwa włoska pizza?

Włoska pizza przygotowywana wedle oryginalnej, tradycyjnej receptury powstaje na bazie trzech składników, jeśli chodzi o samo ciasto. Są nimi mąka pszenna w odmianie 0 lub 00, świeże drożdże browarnicze, woda oraz szczypta soli. Mimo tego, że samo pieczenie pizzy trwa kilka chwil, ciasto potrzebuje dość dużo czasu na wyrośnięcie, który wynosi aż 6 godzin. Po tym czasie jest dzielone na kulki zwane z włoskiego pannetti i ręcznie formowane w okrągłe, dość cienkie placki.

Bardzo istotną kwestią jest także to, gdzie pieczona jest pizza. W oryginalnej wersji w tym celu wykorzystywany jest kamienny piec opalany drewnem. Surowe placki ze składnikami są układane bezpośrednio na kamieniu i wypiekane przez krótki czas. Pizzaiolo, czyli kucharz specjalizujący się w wypieku pizzy, czuwa nad całym procesem często obracając placki, aby nie uległy przypaleniu. Od razu po wyciągnięciu z pieca pizza trafia na talerze i jest roznoszona przez kelnerów do klientów, którzy spożywają ją na ciepło. Tak przygotowana pizza jest krucha, a ciasto dosłownie rozpływa się w ustach. Która pizzeria z Gdyni zaserwuje nam taki przysmak?

Prawdziwa włoska pizza. Gdzie zjeść ją na terenie Gdyni?

Pizzeria w Gdyni z prawdziwą włoską pizzą

Jeśli zależy nam na zamówieniu pizzy jak najbardziej zbliżonej pod względem wykonania i składników do oryginału, warto zapoznać się z ofertą pizzerii w Gdyni. Na terenie miasta działa sporo restauracji, w których menu znajduje się pizza. Osoby poszukujące najlepszej jakości usług, powinny skupić się na lokalach specjalizujących się wyłącznie w pizzy lub ewentualnie kuchni włoskiej. Taka ograniczona specjalizacja gwarantuje bowiem, że pizza będzie przygotowana z należytą starannością, na bazie dobrej jakości składników.

Przygotowanie prawdziwej włoskiej pizzy to samo w sobie nie lada wyzwanie, któremu nie każda restauracja i pizzeria w Gdyni będzie w stanie sprostać. Chcąc skosztować pizzy przygotowanej zgodnie z włoską sztuką, wcale nie musimy jednak rezerwować biletów i szykować oszczędności na wyjazd do Włoch – oferuje ją bowiem Ideolo, popularna wśród miłośników włoskiej kuchni pizzeria w Gdyni. Pyszną, przygotowaną wyłącznie na bazie włoskich składników pizzę zjemy zarówno w lokalu, jak zamówimy ją prosto do domu za pośrednictwem strony www lub dedykowanej aplikacji mobilnej. Pizza jest dostępna w dwóch rozmiarach 30 lub 40 cm oraz w wersji na cienkim cieście i grubszym. Do wyboru jest aż 27 wariantów, które można dodatkowo uzupełnić dodatkami i w ten sposób stworzyć pizzę idealnie dostosowaną do własnych preferencji i upodobań smakowych.

 

Podobne artykuły