Kraków – gdzie dobrze zjeść?

Jedzonko

02-03-2020

Kraków to miejsce jednogłośnie okrzyknięte Europejską Stolicą Kultury Gastronomicznej w 2019 roku. Za tym tytułem idzie to, że występuje w mieście wiele miejsc, które nęcą swymi smakami i zapachami. Kraków niewątpliwie karmi pysznymi potrawami z całego świata. Warto dowiedzieć się, w które rejony Krakowa się zapuścić, aby dobrze i smacznie zjeść.

Taj Kraków

To restauracja tajska mieszcząca się przy ulicy Miodowej 19. Miłośnicy tej kuchni zostaną uraczeni jej tradycyjnymi potrawami z wszelkimi dobrodziejstwami związanymi z tą kuchnią. To miejsce dla osób, lubiących ostro zjeść. Szczególnie polecane są tutaj pad thai oraz prażynki krewetkowe. Dedykowane jest wszystkim, którzy tęsknią za Bangkokiem i jego smakami.

Tbilisuri

To miejsce dla fanów gruzińskiej kuchni, które zlokalizowane jest przy ulicy Meiselsa 5. To kuchnia unikająca skomplikowanych zestawień, ale w jej prostocie leży ogromna siła. Osoby, lubiące pierogi, ser czy mąkę na pewno nie zostaną zawiedzone po skosztowaniu słynnego chaczapuri czy farszu z chinkali. Z tego miejsca znana jest słodka gruszkowa lemoniada, dla której niewątpliwie warto wpaść.

Kraków – gdzie dobrze zjeść?

Najlepsze footrucki

Najbardziej popularne foodtrucki znajdują się przy ulicy Dajwór 21.To miejsce niezwykle klimatyczne, dodatkowo atmosfera bez zarzutu, a co najważniejsze jedzenie przepyszne. Kto by się tam przejmował o kaloryczności tych potraw. Warto spróbować krewetek z Tempura Truck, tacos z kiełbaskami merquez czy nieziemskie tapas.

Restauracja Kolanko No 6

Urocza restauracja , znajdująca się na Kazimierzu przy ulicy Józefa 17. Hitem tego miejsca są naleśniki i wyśmienita meksykańska zupa fasolowa. To miejsce świetne także na poranne śniadania, gdyż serwują naprawdę dobre propozycje. Plusem dodanym są wyjątkowe wnętrza, które zachwycą niejednego gościa.

Boscaiola

Włoska restauracja przy ulicy Szewskiej 10, serwująca doskonałą pizzę parma. Warto też posmakować różnych sałatek, między innymi z kurczaka. Znakiem rozpoznawczym tego miejsca jest winnica, mieszcząca się w piwnicach restauracji.

 

Podobne artykuły