Aplikacje dedykowane rozpoznawaniu muzyki

Atrakcje

29-10-2020

Słuchając radia w samochodzie, czy środkach transportu publicznego niejednokrotnie słyszymy utwór, który zapada w pamięć. Jednak nie zawsze odnalezienie piosenki jest możliwe, w takich sytuacjach, z pomocą przychodzą dedykowane aplikacje na telefon. W ten sposób odnajdziemy nie tylko tytuł i wykonawcę utworu, ale nawet cały tekst piosenki. Wśród wielu możliwości mamy także szereg danych na temat całego albumu danego artysty, długość trwania utworu, czy historia powstania. Warto zatem przyjrzeć się bliżej i podjąć decyzję, jak ułatwić sobie rozpoznawanie muzyki.

Aplikacje dedykowane rozpoznawaniu muzyki

Aplikacja Shazam – lider wśród aplikacji muzycznych

Na szczególną uwagę zasługuje aplikacja Shazam, dzięki której możliwe jest rozpoznawanie muzyki oraz korzystanie z innych, bardziej zaawansowanych funkcji. Użytkownicy mogą w niej tworzyć własne listy przebojów, odkrywając tym samym utwory, których wcześniej nie słyszeli. Dostępny jest ponadto wgląd do wszystkich aktualnych zestawień przebojów. Korzyści jest znacznie więcej, ponieważ rozpoznawanie muzyki wiąże się także z chęcią jej udostępniania w swoich social mediach. W ten sposób zarażamy swoje otoczenie pozytywnymi emocjami i przy okazji polecamy wszystkie zalety aplikacji Shazam. Wbudowana jest także funkcja polegająca na rozpoznawaniu wizualnym treści umieszczanych na banerach i plakatach z logo tej wyjątkowej aplikacji. Jeżeli rozpoznawanie muzyki usłyszanej w radio lub innym urządzeniu jest priorytetem dla miłośników rozrywki, to powinni pobrać aplikację SoundHound. Została stworzona w sposób, który umożliwia pozyskanie informacji o piosence, jej autorze i ciekawostkach związanych z utworem. Bardzo dobrą opcją jest podgląd tekstu, zwłaszcza gdy jest to anglojęzyczna piosenka, uczymy się w ten sposób języka obcego.

O jakich aplikacjach do rozpoznawania muzyki warto wiedzieć?

Aplikacje, które można połączyć z popularnym serwisem Spotify są często wybierane przez użytkowników smartfonów. Jednym z takich rozwiązań jest Musixmatch, ma bardzo podobne funkcje do wspomnianych wcześniej aplikacji, jednak wyróżnia się możliwością tłumaczenia tekstu danego utworu w czasie rzeczywistym. Nauka zwrotów używanych w obcych językach uatrakcyjnia sposoby przyswajania nowej wiedzy z tego zakresu. Rozpoznawanie muzyki przy użyciu aplikacji Music ID jest natomiast bardzo proste, a największą zaletą jest intuicyjność obsługi oraz przyjemny dla oka interfejs. Poszukując rozwiązania z efektami specjalnymi, można postawić na aplikację Music Recognition/Visualizer, który poza główną funkcją rozpoznawania muzyki zaskakuje użytkowników migoczącą lampką zsynchronizowaną z rytmem muzyki. Trudno przejść obojętnie obok takiego udogodnienia. Każda z powyższych aplikacji jest na swój sposób wyjątkowa, warto wypróbować co najmniej kilka, by ostatecznie podjąć możliwie najlepszą decyzję. Dla każdego liczą się inne funkcje i jest to całkiem normalne, mając wybór można o wiele łatwiej zweryfikować swoje oczekiwania. Rozpoznawanie muzyki nigdy nie było prostsze, dedykowane aplikacje są w tym nieocenione.

Podobne artykuły