Pianki triathlonowe po testach

Sport

22-06-2022

Pianki triathlonowe po testach

Pianki triathlonowe są nieodłącznym elementem ubioru każdego sportowca przygotowującego się do sezonu. Można je wykorzystać zarówno na zawodach, jak i treningach – w celu sprawdzenia swoich predyspozycji lub pobicia indywidualnych rekordów, które pomogą nam w starciu z najlepszymi zawodnikami triathlonu. Dzisiejszy wpis poświęcimy piankom potestowym. Podpowiemy, na co zwrócić uwagę przy wyborze i dlaczego warto w nie zainwestować. Miłej lektury!

Pianki triathlonowe po testach

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pianek triathlonowych po testach?

Pianki triathlonowe po testach powinny być odpowiednio dociągnięte do Twojego ciała. Zwróćmy uwagę na tzw. ciasność w okolicach szyi. Jeśli podczas testów zauważysz, że jest Ci zbyt duszno – oznacza to, że pianka triathlonowa została nieprawidłowo dopasowana (zbyt ciasny kombinezon). W przypadku, gdy woda będzie dostawała się do środka – wybrałeś za luźny strój (wypróbuj piankę o rozmiar mniejszą).

Jak wybrać piankę triathlonową po testach?

Przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej:

  • przetestuj piankę na dłuższym dystansie (np. 1-2 km) oraz krótszym, który przepłyniesz stosunkowo szybko (wówczas zweryfikujesz, czy rozmiar jest na pewno odpowiedni);
  • przeanalizuj własne umiejętności pływackie – zastanów się, czy pianka ma Ci pomagać (np. podtrzymywać nogi), czy być neutralna (najlepiej opisz swoje ułożenie ciała w wodzie, technikę i pływalność, a następnie pokaż te informacje sprzedawcy);
  • przetestuj kilka rodzajów pianek (aby mieć orientację odnośnie każdego typu ubioru), jednak nie testuj zbyt wielu modeli jeden po drugim (stracisz orientację, nie będąc móc wybrać obiektywnie najlepszego egzemplarza). 

Triathloniści potraktują to jako oczywistość, jednak zawsze uprzedzamy naszych czytelników, że pianka do nurkowania i surfowania nie jest tym samym, co pianka do triathlonu. Dlaczego o tym piszemy? Ponieważ niektórzy myślą, że zakup tzw. marketowej pianki do wszystkiego za 100-200 złotych będzie optymalnym rozwiązaniem. Nic bardziej mylnego. Wynika to z prostego powodu, otóż pianki różnią się parametrami, m.in.:

  • elastycznością,
  • grubością neoprenu,
  • materiałem.

Jeśli zdecydujemy się na egzemplarze z najniższej półki – będą nam prawdopodobnie bardziej utrudniały rywalizację, niż pomagały w pływaniu, podduszając nas, powodując, że jest nam za ciepło lub za zimno. Rekomendujemy wyposażyć się w wysokiej jakości pianki triathlonowe od renomowanych producentów (np. tri-magic). Pamiętaj – pływanie podczas zawodów (lub wymagających jednostek treningowych) w tanich, nieprawidłowo dobranych piankach przyniesie więcej szkody niż pożytku.

Gdzie kupić pianki triathlonowe po testach?

W ofercie tri-magic jest dostępny sprzęt potestowy wyróżniający się wysoką jakością wykonania oraz przystępnymi cenami. Uważamy, że jest to rozsądne rozwiązanie dla osób, którym zależy, aby znacznie zaoszczędzić na danym egzemplarzu. Jeśli chcesz kupić pianki triathlonowe po testach, wejdź na stronę producenta i wybierz spośród dostępnych opcji. Ceny są bardzo korzystne, ponieważ okazują się niższe nawet o połowę. Zachęcamy do kupowania online. Wysyłka w 4-5 dni roboczych.

Podobne artykuły