Sklep z winem w Warszawie - gdzie kupić dobre wino?

Lifestyle

30-08-2021

Choć wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, znalezienie w markecie czy osiedlowym sklepie naprawdę dobrego wina często okazuje się dużym wyzwaniem. Znajdujące się tam produkty rzadko kiedy powstają w uznanych winnicach, które są prowadzone przez osoby z odpowiednią wiedzą oraz doświadczeniem - szczególnie wtedy, gdy mówimy o zagranicznych winach. Z tego też powodu coraz więcej osób decyduje się na znalezienie sklepów z dobrymi winami w Warszawie, w przypadku których możemy liczyć na spróbowanie całkiem nowych smaków i zakochanie się w winach na nowo. O czym warto pamiętać, decydując się na zakup takiego wina?

Sklep z winem w Warszawie - gdzie kupić dobre wino?

Dlaczego dobre wino nie zawsze musi być stare?

To mit, że wina, które długo leżakują, mają bardziej wyrazisty smak i są lepsze. W rzeczywistości bardzo często okazuje się, że tylko niektóre butelki starzeją się z zachowaniem dobrego smaku - w większości przypadków wyczuwalny i ciekawy aromat będą miały wina wyprodukowane mniej więcej rok przed ich zakupem i wypiciem. Z tego też powodu, decydując się na odwiedzenie takiego punktu jak dobry sklep z winem w Warszawie, warto zwrócić uwagę na datę produkcji wina, a także zapytać obsługę, które z butelek dobrze się starzeją. Wówczas zyskamy możliwość degustacji zarówno wina młodego, jak i nieco starszego, które różnią się od siebie nutami smakowymi, zapachem oraz niekiedy także konsystencją. 

Korzystając z usług sklepu z winem w Warszawie, warto również pamiętać o tym, że białe wina najczęściej mają najlepszy smak wtedy, kiedy są świeże, czyli kiedy data produkcji jest najbliższa dacie wypicia. W praktyce oznacza to także, że kiedy mamy w domu białe wino sprzed kilku lat, prawdopodobnie utraciło już ono swój wyjątkowy aromat, którym wyróżniało się w dniu zakupu. Aby porównać różne aromaty win oraz daty ich produkcji, godnym uwagi rozwiązaniem okazuje się degustacja. Warto przy tym wspomnieć, że każdy dobry sklep z winem w Warszawie powinien zapewnić swoim gościom degustację butelek, które będą najlepiej dopasowane do upodobań poszczególnych osób. Z tego typu wypróbowania różnych smaków można skorzystać w sklepie z winem Whisky and Wine Place w Warszawie.

Czy dobre wino musi być drogie?

Drugim często powtarzanym mitem okazuje się również stwierdzenie, że nie wypijemy dobrego wina, nie wydając na butelkę mniejszej kwoty niż około 100 zł. W rzeczywistości okazuje się jednak, że godne uwagi wina zaczynają się już od ceny około 30 zł, z kolei butelki po 80 zł należą do górnej półki cenowej i nie zawsze stanowią dobry kompromis między ceną a jakością. Dlatego też warto zwrócić uwagę na fakt, ze jeśli chodzi o sklep z winem warszawa jest miastem, w którym możemy skorzystać z oferty różnych przedsiębiorców i porównać je do siebie pod względem aromatów wina oraz ich ceny. Różnorodnością cechuje się między innymi sklep Whisky and Wine Place, który w swojej ofercie ma nie tylko najbardziej znane wina, ale także wyroby mniej znanych i bardziej lokalnych winnic. To sprawia, że niekiedy zyskujemy możliwość spróbowania wina, które nie jest łatwo dostępne w żadnym innym polskim sklepie. 

Podobne artykuły