Wolna sobota w Pałacu Potockich w Krakowie

Podróż

03-08-2022

Przez cały rok warto odwiedzić Pałac Potockich, który mieści się przy Rynku Głównym w Krakowie. Podczas wakacji dzieje się tu naprawdę dużo, a letnie kalendarium obfituje w wydarzenia, które przyciągają dużych i małych miłośników książek. Literackie chwile to cykl eventów, dzięki którym można wybrać się na spacer szlakiem Witkacego lub wziąć udział w warsztatach przybliżających książki. Kiedy miasto nieco odsapnie po sierpniowych upałach, w Pałacu Potockich na chętnych czeka (po) wolna sobota. To idealna okazja, aby zaznać idei selfcare i selflove!

Wolna sobota w Pałacu Potockich w Krakowie

KBF i Bunkier Sztuki w Pałacu Potockich  

Rynek Główny 20 to adres na kulturalnej mapie miasta, którego współgospodarzami są KBF – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO i Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki. Kulturalnych okazji, by odwiedzić Pałac Potockich więc nie brakuje!

Na różnorodny i cykliczny program wydarzeń składają się premiery nowości wydawniczych, warsztaty literackie, dyskusje tematyczne, kreatywne spotkania przy ciekawych książkach dla dzieci oraz pokazy interesujących filmów fabularnych i dokumentalnych.

Bez żadnej przesady można powiedzieć, że Pałac Potockich to przestrzeń, która łączy spuściznę przeszłości z teraźniejszą kreatywnością. Wspaniale, że tak znamienite miejsce jest dostępne dla wszystkich i otwarte na pomysły mieszkańców Krakowa!  

Warsztaty z dobrego życia na (po) wolnych sobotach w pałacowych wnętrzach

Lato upływa w Pałacu Potockich na poznawaniu ciekawej literatury z kreatywnymi wycieczkami śladami pisarzy. Przyjemnie jest przenosić się w czasie – do przeszłości lub przyszłości i eksplorować nieznane dotąd przestrzenie. Natomiast po wakacjach rusza cykl (po) wolna sobota, który ma wielu fanów!

Selfcare i selflove to znakomita propozycja dla mieszkańców Krakowa i przyjezdnych, którzy chcą oderwać się od rzeczywistości i poznać sposoby rozpieszczania siebie w pałacowych wnętrzach. Kuratorką cyklu jest Aga Kozak, nauczycielka dobrego życia, która pokazuje ciekawe sposoby na to, jak być dla siebie dobrym, czułym i przyjemnie spędzać wolny czas.

Atrakcje w pałacu dla mieszkańców i turystów spoza Krakowa

KBF i Bunkier Sztuki dbają o ciekawe atrakcje dla mieszkańców Krakowa. Czy zabytkowy Pałac Potockich ma propozycje dla turystów zwiedzających miasto i jego zabytki? Oczywiście, wszyscy goście są mile widziani! Pałac staje się wizytówką Krakowa – miasta europejskiej kultury, a zarazem miejscem codziennej pracy wielu środowisk. Przestrzeń w bocznej amfiladzie od ul. Brackiej zajmuje niezwykła atrakcja turystyczna – „Szuflada Szymborskiej” – na nowo zaaranżowana wystawa, dodatkowo poszerzona o kolejne eksponaty.

Sale pałacu często rozbrzmiewają różnymi gatunkami muzyki. Gra się jazz, klasyczne utwory, a czasem słychać ambitną alternatywę. Dziedziniec i górne piętro to miejsce współpracy rozmaitych inicjatyw, a na parterze działa Book store BUNKIER. Każde miejsce wokół krakowskiego Rynku Głównego to opowieść o niemal tysiącletniej historii miasta, które żyje i zmienia się na naszych oczach.

Podobne artykuły