6 pomysłów na weekend w Krakowie
Podróż | Beata Janiak | 04-03-2020

6 pomysłów na weekend w Krakowie

Kraków jest zdecydowanie jednym z najpiękniejszych miast w Polsce. Panuje w nim wyjątkowa atmosfera. Znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO ze względu na piękne Stare Miasto i układ urbanistyczny. Zobacz, co warto umieścić w planie weekendowej wycieczki!

Avatar Centrala Ruchu

Ten ogromny, bardzo nowoczesny, najwyższej klasy obiekt sportowy jest zlokalizowany w dużym magazynie w pobliżu Nowej Huty. Oferuje szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych. Dodają energii, poprawiają samopoczucie i pozwalają spalić dużą liczbę kalorii. Dzięki nim możesz wzmocnić całe ciało. Poprawiają kondycję i wydolność oddechową.

Ogromnym zainteresowaniem cieszy się wspinaczka. Avatar Centrala Ruchu proponuje dwie oddzielne sekcje- jedna bardziej tradycyjna siłownia ze ścianami i głazami dla wspinaczy na wszystkich poziomach umiejętności (z instruktorem lub bez) oraz Fun Climb- niesamowita, oryginalna technika wspinaczki dla osób w każdym wieku.

Kopiec Kościuszki

Wspinaczka na sam szczyt wymaga wysiłku, jednak z pewnością się opłaca. Malowniczy widok na Kraków to wspaniała nagroda. Przy okazji możesz zobaczyć kaplicę Św. Bronisławy. Znajdują się w niej przedmioty związane z Tadeuszem Kościuszką. W okolicznych fortyfikacjach znajduje się również kilka niewielkich eksponatów historycznych, kaplica, dwie kawiarnie, stacja radiowa i restauracja.

6 pomysłów na weekend w Krakowie

Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku

Ta wspaniała, wyjątkowa galeria w Sukiennicach przedstawia sztukę polską w XIX wieku i jej główne trendy w portretowaniu i epickim malarstwie historycznym. Muzeum składa się z czterech pokoi. Możesz tutaj zobaczyć dzieła Jana Matejki, Jacka Malczewskiego, Józefa Chełmońskiego i Stanisława Ignacego Witkiewicza oraz słynne “Szaleństwo” Władysława Podkowińskiego z 1894 roku.

Ogród Botaniczny

Najstarszy ogród botaniczny w Polsce zajmuje prawie 10 hektarów. Pochodzi z 1783 roku. Można w nim wspaniale odpocząć i uciec od zgiełku miasta. Rozległe, wypełnione roślinnością ścieżki wiją się między fontannami, kolorowymi rabatami, stawami wypełnionymi liliami i ponad 250-letnim dębem- ostatnią pozostałością pierwotnych lasów, które niegdyś obejmowały cały region.

Warto też wspomnieć o szklarni z egzotycznymi roślinami. W cieplejszych miesiącach w Ogrodzie Botanicznym odbywają się koncerty muzyki klasycznej. To idealne miejsce na romantyczną randkę lub znalezienie ciszy i spokoju. Uwaga! Jest to atrakcja sezonowa, otwarta od połowy kwietnia do połowy października.

Barbakan

To wizytówka średniowiecznej obrony miasta. Została zbudowana pod koniec XV wieku w celu ochrony głównego wejścia do Krakowa. Połączono ją z Bramą Floriańską poprzez zwodzony most nad otaczającą ją fosą. Barbakan ma średnicę 24,4 metra i ściany o grubości 3 metrów. Arcydzieło średniowiecznej inżynierii wojskowej jest zwieńczony siedmioma wieżyczkami. Zawiera 130 miejsc obronnych używanych przez łuczników i strzelców.

6 pomysłów na weekend w Krakowie

Skoki spadochronowe

Ludzie decydują się na skoki spadochronowe z wielu powodów. Niektóre osoby uwielbiają uczucie swobodnego spadania. Czują się wolni i zapominają o codziennych zmartwieniach. 

Taki skok dodaje pewności siebie. Chętniej podejdziesz do nowych wyzwań. Zmieni się Twój sposób patrzenia na różne sprawy. Co ciekawe, tandemy.pl poprawiają nastrój, zachęca do kreatywnego myślenia.