6 pomysłów na weekend w Krakowie

Podróż

04-03-2020

Kraków jest zdecydowanie jednym z najpiękniejszych miast w Polsce. Panuje w nim wyjątkowa atmosfera. Znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO ze względu na piękne Stare Miasto i układ urbanistyczny. Zobacz, co warto umieścić w planie weekendowej wycieczki!

Avatar Centrala Ruchu

Ten ogromny, bardzo nowoczesny, najwyższej klasy obiekt sportowy jest zlokalizowany w dużym magazynie w pobliżu Nowej Huty. Oferuje szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych. Dodają energii, poprawiają samopoczucie i pozwalają spalić dużą liczbę kalorii. Dzięki nim możesz wzmocnić całe ciało. Poprawiają kondycję i wydolność oddechową.

Ogromnym zainteresowaniem cieszy się wspinaczka. Avatar Centrala Ruchu proponuje dwie oddzielne sekcje- jedna bardziej tradycyjna siłownia ze ścianami i głazami dla wspinaczy na wszystkich poziomach umiejętności (z instruktorem lub bez) oraz Fun Climb- niesamowita, oryginalna technika wspinaczki dla osób w każdym wieku.

Kopiec Kościuszki

Wspinaczka na sam szczyt wymaga wysiłku, jednak z pewnością się opłaca. Malowniczy widok na Kraków to wspaniała nagroda. Przy okazji możesz zobaczyć kaplicę Św. Bronisławy. Znajdują się w niej przedmioty związane z Tadeuszem Kościuszką. W okolicznych fortyfikacjach znajduje się również kilka niewielkich eksponatów historycznych, kaplica, dwie kawiarnie, stacja radiowa i restauracja.

6 pomysłów na weekend w Krakowie

Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku

Ta wspaniała, wyjątkowa galeria w Sukiennicach przedstawia sztukę polską w XIX wieku i jej główne trendy w portretowaniu i epickim malarstwie historycznym. Muzeum składa się z czterech pokoi. Możesz tutaj zobaczyć dzieła Jana Matejki, Jacka Malczewskiego, Józefa Chełmońskiego i Stanisława Ignacego Witkiewicza oraz słynne “Szaleństwo” Władysława Podkowińskiego z 1894 roku.

Ogród Botaniczny

Najstarszy ogród botaniczny w Polsce zajmuje prawie 10 hektarów. Pochodzi z 1783 roku. Można w nim wspaniale odpocząć i uciec od zgiełku miasta. Rozległe, wypełnione roślinnością ścieżki wiją się między fontannami, kolorowymi rabatami, stawami wypełnionymi liliami i ponad 250-letnim dębem- ostatnią pozostałością pierwotnych lasów, które niegdyś obejmowały cały region.

Warto też wspomnieć o szklarni z egzotycznymi roślinami. W cieplejszych miesiącach w Ogrodzie Botanicznym odbywają się koncerty muzyki klasycznej. To idealne miejsce na romantyczną randkę lub znalezienie ciszy i spokoju. Uwaga! Jest to atrakcja sezonowa, otwarta od połowy kwietnia do połowy października.

Barbakan

To wizytówka średniowiecznej obrony miasta. Została zbudowana pod koniec XV wieku w celu ochrony głównego wejścia do Krakowa. Połączono ją z Bramą Floriańską poprzez zwodzony most nad otaczającą ją fosą. Barbakan ma średnicę 24,4 metra i ściany o grubości 3 metrów. Arcydzieło średniowiecznej inżynierii wojskowej jest zwieńczony siedmioma wieżyczkami. Zawiera 130 miejsc obronnych używanych przez łuczników i strzelców.

6 pomysłów na weekend w Krakowie

Skoki spadochronowe

Ludzie decydują się na skoki spadochronowe z wielu powodów. Niektóre osoby uwielbiają uczucie swobodnego spadania. Czują się wolni i zapominają o codziennych zmartwieniach. 

Taki skok dodaje pewności siebie. Chętniej podejdziesz do nowych wyzwań. Zmieni się Twój sposób patrzenia na różne sprawy. Co ciekawe, tandemy.pl poprawiają nastrój, zachęca do kreatywnego myślenia.

Podobne artykuły