5 imprez kulturalnych, których nie możesz przegapić!

Lifestyle

09-06-2020

Jeśli lubisz się dobrze bawić i chętnie bierzesz udział w imprezach kulturalnych, koniecznie zapoznaj się z naszą listą. Znajdziesz na niej najciekawsze wydarzenia w Polsce. Zapraszamy!

Warsaw Summer Jazz Days

To jeden z najsłynniejszych festiwali jazzowych na świecie, który zyskał szerokie grono zwolenników. Warszawski festiwal ugruntował swoją pozycję na rynku. Cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony mediów, publiczności i mecenasów sztuki. Przyjeżdża tutaj wielu wybitnych jazzmanów z różnych zakątków świata. Pomimo upływu lat zachowuje swój awangardowy charakter. 

Fotofestiwal 2020

W tym roku odbędzie się w sierpniu i październiku. W tegoroczną edycję zaangażowali się artyści, kuratorzy sztuki i partnerzy. Koncentruje się wokół kolekcjonowania jako pasja, nawyk, forma sztuki, a niekiedy obsesja. Kolekcja obejmie zarówno niebanalne, autorskie fotografie, jak i te, które można zobaczyć w prestiżowych muzeach. Po otwarciu Fotofestiwalu 6 sierpnia wszystkie prace dostępne będą również przez Internet. Impreza będzie trwała do 23 sierpnia, jeśli jednak nie zdążysz przyjechać, nic straconego! Zawsze możesz odwiedzić Łódź w październiku. Muzeum Sztuki w Łodzi oraz Uniwersytet Łódzki przygotują dwie kolejne wystawy fotograficzne.

 5 imprez kulturalnych, których nie możesz przegapić!

Festiwal Kultury Żydowskiej

Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie jest jednym z najważniejszych i najpopularniejszych tego typu wydarzeń na świecie. Pierwsza edycja odbyła się w 1988 roku, a jej program obejmował konferencję naukową poświęconą spotkaniu dwóch kultur: polskiej i żydowskiej. Festiwal, ukształtowany przez wybitne postacie z różnych dziedzin kultury i sztuki, cieszy się teraz ogromną popularnością. Wspaniale łączy wspólne wartości. Przez ponad tydzień Kazimierz rozbrzmiewa śpiewami synagogalnymi, muzyką klezmerską, chasydzką i ludową. Program obejmuje również pokazy filmowe, przedstawienia, prezentacje, wystawy i wykłady na temat kultury żydowskiej.

Wianki- Święto Muzyki

To starożytna tradycja sięgająca uroczystości obchodzonych przez Słowian podczas przesilenia letniego. Zabawa obejmowała przepowiadanie przyszłości, przeskakiwanie przez ogień i szukanie kwiatu paproci. Nazwa “Wianki” wywodzi się ze zwyczaju, w którym młode kobiety plotły wieńce z kwiatów i bluszczu i wrzucały do Wisły w nadziei, że przyniosą szczęście w poszukiwaniu ukochanego. 

Program Wianków-Święta Muzyki obejmuje koncerty zespołów reprezentujących różne gatunki muzyczne w wielu punktach miasta. W tym roku odbędzie się również wielka parada w ramach projektu Orfeomajnun. O 22:30 niebo nad Wisłą rozświetli pokaz fajerwerków. 

 5 imprez kulturalnych, których nie możesz przegapić!

Jarmark Św. Dominika w Gdańsku

To najstarszy jarmark w Polsce, do tej pory odbyło się już 750 edycji. W ciągu 20 dni miliony osób mają szansę uczestniczyć w wydarzeniach i działaniach towarzyszących. Rozstawionych zostanie ponad 1000 straganów, to prawdziwy raj dla wszystkich miłośników zakupów. 

To jedna z najważniejszych i najpopularniejszych imprez plenerowych i kulturalnych w Polsce. Do Gdańska tłumnie przyjeżdżają muzycy, mimowie i artyści uliczni. Sklepikarze prezentują często niezwykłe, rzadkie i dziwne towary. Możesz też skosztować ciasta, serów, kiełbasek, przetworów i napić się kawy, herbaty lub nalewki. Jarmark Św. Dominika rozpoczyna się w ostatnią sobotę lipca i trwa do połowy sierpnia.

Podobne artykuły