Jesienne wakacje

Podróż

05-07-2019

Zalety jesiennych wakacji

Wakacje zazwyczaj kojarzą się z letnimi miesiącami, jednak coraz więcej rodzin decyduje się na wyjazd w trakcie jesieni. Ma to najczęściej związek z najmłodszymi członkami rodziny, dla których upał może być bardzo szkodliwy. Doskonała pogoda jesienią dotyczy głównie zagranicznych miejscowości, a dodatkową korzyścią są znacznie niższe ceny biletów w tym okresie oraz większa łatwość znalezienia dobrego noclegu. W krajach na południu Europy cały wrzesień i październik panują iście letnie temperatury. Dlatego parasoli używa się nie w celu ochrony przed deszczem, lecz prażącym słońcem. Temperatura wody w jesiennych miesiącach jest bardzo korzystna, dlatego warto skorzystać z takiej okazji. Dorośli mają całe spektrum zabytków do całodziennego zwiedzania.

Cypr i Malta – najbardziej atrakcyjne

Wybór najczęściej pada na jedną z dwóch popularnych wysp. Na Cyprze temperatury powietrza sięgają 30 stopni Celsjusza, natomiast w jesiennych porach roku tylko nieznacznie spada. Poza wypoczynkiem na pięknych, malowniczych plażach, można wyruszyć w drogę, w celu zwiedzania niezwykłych miejsc, z których niektóre znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podobnie, pod względem klimatu jest na Malcie. Jesienią panują tam przyjemne temperatury o wartościach 27 stopni Celsjusza.

Jesienne wakacje

Gdzie jeszcze warto pojechać jesienią?

Równie popularnym kierunkiem jest Grecja. Temperatury we wrześniu i październiku nie przekraczają 30 stopni Celsjusza, co jest optymalną wartością o tej porze roku dla osób w każdym wieku. Ciekawe atrakcje turystyczne znaleźć można także na Krecie, powinny one zainteresować nawet najmłodszych podróżników. Z udanymi i malowniczymi wakacjami kojarzą się również Wyspy Kanaryjskie i Hiszpania. Są to miejsca, w których praktycznie przez okrągły rok można korzystać z pięknej pogody i przyjemnych temperatur. Hiszpańskie plaże są często oblegane przez turystów, a przezroczysta woda zachęca do kąpieli. Wśród najczęściej odwiedzanych zakątków znajdują się Andaluzja oraz Costa Blanca. Najbardziej interesujące zabytki można zobaczyć w wielu miejscach Hiszpanii, takich jak: Malaga, Sewilla oraz Gernada, gdzie temperatury są bardzo przyjemne. Natomiast dla miłośników pięknych malowniczych plaż, najlepszym kierunkiem są Calp oraz Benidorm. Kierunkiem, który również warto odwiedzić jest Izrael, w przypadku którego jesień obfituje w korzystne temperatury powietrza. Najlepsze w tym zakresie są Morze Śródziemne, Czerwone oraz Martwe. Przy okazji odwiedzić można miejsca związane z kultem religii chrześcijańskiej – Nazaret oraz Jerozolimę. Jak widać w wyżej przytoczonych przypadkach, wakacje nie są zarezerwowane jedynie dla letnich miesięcy. Temperatury we wrześniu oraz październiku również pozwalają na aktywny wypoczynek oraz plażowanie. W wielu miejscach panuje przyjemna, optymalna temperatura, dzięki której również dzieci mogą dotlenić się na świeżym powietrzu. Słońce nie jest wówczas tak prażące, dlatego ryzyko poparzeń słonecznych jest minimalne.

Podobne artykuły