Atrakcje dla dzieci w Krakowie

Atrakcje

15-06-2021

Wyjazd z dziećmi do Krakowa to przysłowiowy strzał w dziesiątkę, ponieważ nie można się tam nudzić, poza wieloma możliwościami zwiedzania, znajdują się też rozrywki dla najmłodszych. W zależności od ich wieku, potrzebują nieco innych zajęć, niż dorośli, tradycyjne wycieczki mogą być po prostu męczące. Dlatego relaks w najlepszych warunkach i doskonała zabawa dla całych rodzin jest możliwa – warto zapoznać się z najbardziej obleganymi miejscami.

Atrakcje dla dzieci w Krakowie

Co zobaczyć w Krakowie z dziećmi?

Pobyt w Krakowie w towarzystwie dzieci nie powinien się zakończyć przed odwiedzeniem Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema. To jeden z oddziałów Muzeum Inżynierii Miasta i tworzy niezwykły park sensoryczny, którego celem jest edukowanie przez zabawę. Zastanawiając się zatem co zobaczyć w Krakowie, pierwsza odpowiedź jest już znana. Wszystkie ekspozycje są urządzone w sposób interaktywny, wszelkie dziedziny nauki – fizyki, optyki, akustyki, hydrostatyki i mechaniki odkrywają przed dziećmi swoje tajniki. Dzięki temu każde dziecko może w drodze fantastycznej zabawy dowiedzieć się wielu przydatnych rzeczy, lepiej je wówczas przyswajają. Ciekawym przykładem rozrywki jest przejście labiryntu, które jest ułatwione w drodze pozyskiwanych wskazówek. Oczywistym jest, że po tylu wrażeniach należy się posilić, o to także rodzice nie muszą się martwić – w ramach nabrania sił serwuje się naleśniki francuskie, gofry oraz zapiekanki, a na ochłodzenie – lody. Innym, równie ciekawym miejscem w Krakowie jest Park Edukacji Globalnej, znany pod nazwą Wiosek Świata. Sama nazwa już wskazuje, że dzieci podczas wizyt z rodzicami mogą brać udział w wielu ciekawych warsztatach. Podczas nich poznają kulturę i zwyczaje panujące w danym regionie świata, mogą skosztować także lokalnych specjałów i przeżyć iście arktyczną przygodę w igloo. Dodatkowo, opiekunowie mogą wesprzeć misje w biednych regionach świata poprzez zakup pamiątek.

Rozrywka dla dzieci w Krakowie

Przygotowując się do wycieczki, warto pomyśleć, co zobaczyć w Krakowie? Zwłaszcza, gdy towarzyszami podróży są najbardziej wymagające osoby, czyli dzieci. Część bardzo szybko się nudzi, dlatego opiekunowie zawsze mają poważną rozterkę, jak zapewnić najlepszą zabawę swoim najmłodszym pociechom. Odpowiedzią na to pytanie jest między innymi wizyta w Klockolandzie, czyli Centrum Nauki i Zabawy. Zorganizowano tam specjalną interaktywną wystawę, której motywem przewodnim są roboty i klocki Lego. Dzieci mogą wcielać się w wiele zawodów, na przykład kierowcę rajdowego, czy operatorów maszyn rolniczych i przemysłowych. Jeśli którykolwiek rodzic usilnie zastanawia się, co robić w Krakowie, powinien zabrać swoją pociechę do tego miejsca. Znajdzie się tam również rozrywka dla miłośników prehistorycznych zwierząt – dinozaurów – sterowanie nimi jest naprawdę możliwe. W Klockolandzie można spędzać nawet cały dzień, zakup biletu jest jednorazowy, bez żadnego limitu czasowego. W ciepłe dni można wybrać się z dziećmi do Parku Wodnego, by nie tylko ochłodzić się, ale również zapewnić najmłodszym rozrywkę na najwyższym poziomie. Mnóstwo zjeżdżalni i sporty wodne to idealne rozwiązanie na wspólne spędzanie czasu.

Podobne artykuły