Gdzie w Krakowie warto udać się na spacer z dzieckiem?

Atrakcje

11-12-2020

Kraków to miasto chętnie odwiedzane przez turystów, co roku przyjeżdża tu również wiele rodzin z dziećmi. Co ciekawego można zobaczyć w tym pięknym, historycznym miejscu? Jakie zabytki warto pokazać najmłodszym członkom rodziny?

Spacer z dzieckiem po Krakowie, od czego zacząć, co zobaczyć najpierw?

Wiele osób odwiedzających Kraków po raz pierwszy korzysta z usług przewodników turystycznych. Przewodnik turystyczny po Krakowie, to sposób na lepsze poznanie historii tego miejsca. Warto jednak zaznaczyć, że w dzisiejszych czasach wielu turystów decyduje się na samodzielne zwiedzanie, z wykorzystaniem informacji dostępnych w sieci. Dobry internetowy przewodnik turystyczny po Krakowie odnajdziemy miedzy innymi na stronie krakow.travel. Na stronie tej w prosty sposób możemy utworzyć sobie swój własny plan zwiedzania Krakowa, sprawdzimy tu także np., na które zabytki krakowskie obowiązuje wstęp wolny.

Od jakiego miejsca warto, więc zacząć zwiedzanie Krakowa z dzieckiem? Na początek dobrym rozwiązaniem może okazać się spacer po krakowskim Rynku Głównym. Stare Miasto w Krakowie wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Znajduje się tu bardzo wiele słynnych zabytków, które warto pokazać dziecku. Zwiedzanie możemy zacząć od Bramy Floriańskiej i Barbakanu. Następnie możemy udać się ulicą Floriańską w stronę Kościoła Mariackiego. Dobrze jest w tym miejscu pokazać dziecku także Ołtarz Wita Stwosza. Dzieciom z pewnością spodobają się również Sukiennice. Bez wątpienia jest to prawdziwa wizytówka miasta. Ponadto możemy tu również zakupić ciekawe pamiątki z Krakowa.

Gdzie w Krakowie warto udać się na spacer z dzieckiem?

Co jeszcze warto pokazać dzieciom w Krakowie?

Z Rynku Głównego możemy udać się spacerem w kierunku Wawelu. Spacerując ulica Grodzką napotkamy wiele interesujących kościołów. Następnie skręcamy w ulice Kanoniczną, która uznawana jest za jedną z najpiękniejszych ulic w Krakowie, a później możemy udać się już bezpośrednio na Wzgórze Wawelskie. Zamek Królewski i Katedra na Wawelu to niezwykle popularne zabytki Krakowa. Pamiętajmy jednak, że dzieci z pewnością z niecierpliwością będą czekały na obejrzenie Smoczej Jamy, w której to według legendy zamieszkiwał Smok Wawelski. Jeżeli zdecydujemy się na przejście przez jaskinie i zejście schodami nad Wisłę to będziemy mogli pokazać dzieciom rzeźbę Smoka Wawelskiego. Będąc w tej okolicy warto także zobaczyć pomnik Psiej Wierności, który to znajduje się nad Wisłą nieopodal Mostu Grunwaldzkiego.  Jeżeli po tak intensywnym spacerze poczujemy się zmęczeni to pamiętajmy, że spod Wawelu możemy pojechać dalej komunikacją miejską.

Kraków to miasto, w którym jest naprawdę bardzo wiele miejsc, wartych zobaczenia i które z całą pewnością warto pokazać swoim dzieciom. Nie brakuje tu również cudownych miejsc do spacerów. Jeżeli przyjedziemy do Krakowa na dłużej nie zapomnijmy zabrać dzieci na spacer do parku im. Henryka Jordana. Wejście do parku jest bezpłatne, a na dzieci czeka tam wiele atrakcji. Jest tam, bowiem sporo placów zabaw zarówno dla starszych, jak i najmłodszych dzieci. Dzieciom spodobają się pewnie także popiersia znanych Polaków czy też pomnik niedźwiedzia Wojtka.

Podobne artykuły