Wakacyjne kierunki

Podróż

05-07-2019

Niebezpieczne kierunki wakacyjne

Czas wakacyjny to doskonała okazja na rodzinny wypoczynek. Jednak, by urlop był przede wszystkim bezpieczny, konieczny jest wybór miejsca, w którym będzie spokojnie. Ma to ścisły związek z obecną sytuacją polityczną i zagrożeniem antyterrorystycznym. Przykładem jest Tunezja, która kiedyś słynęła z pysznego jedzenia oraz idealnej pogody i pięknych zabytków. Jednak po serii zamachów terrorystycznych, wiele biur podróży zrezygnowało z organizacji wycieczek w tym kierunku. Od pewnego czasu można zaobserwować stopniowy wzrost zainteresowania tym krajem, ale najbardziej bezpieczną opcją jest zapoznanie się z informacjami zamieszczanymi na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Są one aktualizowane w oparciu o obecną sytuację panującą na świecie i przybierają 4-stopniową skalę, począwszy od zwykłej ostrożności, a kończąc na stanowczym odradzaniu wszelkich podróży. Podobna sytuacja do Tunezji, dotyczy także Egiptu i Turcji. Komunikaty często są wydawane dla ściśle określonych regionów w danym kraju, kategoryzując je jako mniej lub bardziej niebezpieczne.

Gdzie wybrać się na rodzinne wakacje?

Wiele ostrzeżeń dotyczy również krajów europejskich, choć w mniejszym stopniu. Chodzi tutaj głównie o większe miasta, czyli stolice krajów europejskich. Jak najbardziej można je odwiedzać, jednak należy przygotować się na większy stopień odbywających się kontroli na lotniskach i innych miejscach publicznych. Są to całkowicie naturalne sytuacje. Poszukując kierunku wakacyjnego dla całej rodziny, w tym małych dzieci, warto kierować się również zestawieniem wykonanym przez Instytut dla Ekonomii i Pokoju. Jest to lista 162 krajów, ułożona w kolejności od najbardziej bezpiecznego państwa do tych najbardziej zagrożonych. Wśród tych pierwszych znalazły się Islandia, Dania i Austria. Te kraje z pewnością można wziąć pod uwagę. Należy tutaj podkreślić, że dość wysoką lokatę zajęła Polska, więc odkrywanie uroków Ojczyzny również jest jak najbardziej polecane.

Wakacyjne kierunki

Atrakcje wakacyjne dla dzieci

O ile wakacje we dwoje można spędzić w miejscach, gdzie całymi dniami dokonuje się pieszych wędrówek, to w przypadku wyjazdu z dziećmi, należy mieć na względzie rozrywkę dla najmłodszych. W tym celu warto postawić na kraje europejskie, gdzie funkcjonuje wiele parków rozrywki dla całych rodzin. Przyjazne dla rodzin z dziećmi są również kraje skandynawskie: Norwegia oraz Szwecja. Do tych ostatnich można dostać się promem, co z pewnością będzie doskonałą rozrywką zarówno dla dzieci i dorosłych. W celu zwiedzania urokliwych miejsc nie ma konieczności wyjazdów na inne kontynenty, ponieważ w Europie jest ich całe mnóstwo. Ze względu na różnorodność środków lokomocji podróże nie stanowią już żadnego problemu. Jednak konieczne jest zachowanie bezpieczeństwa i zdrowego rozsądku w wyborze wakacyjnego kierunku. Rodzinne wczasy powinny przebiegać w spokojnej atmosferze i bez strachu o bezpieczeństwo najbliższych. Wszelkie informacje i ostrzeżenia są ogólnodostępne.

Podobne artykuły