Coraz częstsze awarie Messengera

Lifestyle

26-02-2021

Messenger uznawany jest za najbardziej popularny komunikator wszech czasów. Coraz częściej użytkownicy skarżą się na występowanie różnego typu awarii. Utrudnienia te powodują, że nie można nawiązywać połączeń i wysyłać wiadomości do bliskich i znajomych. Co jest przyczyną tego stanu rzeczy?

Awaria Messengera

Użytkownicy Messengera mogą zauważyć trudności w nawiązaniu połączeń głosowych i tekstowych ze swymi znajomymi. Serwis Downdecetor zarejestrował wpisy, świadczące o awarii komunikatora Facebooka. Błąd ten został wykryty głównie w Polsce, gdyż to właśnie od nas pojawiło się najwięcej zgłoszeń. Problem dotyczy głównie odbierania i wysyłania wiadomości. W trakcie wysyłania wiadomości pojawia się komunikat o łączeniu z serwerem albo o braku połączenia z Internetem. Nie ma jednak pewności, że jest to tylko ogólnokrajowy problem. Jest jeszcze za wcześnie na tego typu stwierdzenia. Zauważono, że problem występuje głownie u użytkowników korzystających z Messengera przez komputer. Aplikacja lepiej funkcjonuje z poziomu smartfonu.

Kolejne informacje ukazały, że problem również rozwinął się na Facebooku i Instagramie oraz nie dotyczył jedynie Polski, ale też np. Wielkiej Brytanii. Programiści po godzinie 22 dnia 25 lutego 2021 roku unormowali sytuację i wszystko wróciło do normy.

Coraz częstsze awarie Messengera

Sytuacja na pozostałych portalach Facebooka

Do tej pory awaria dotknęła samego Messengera. Tylko u niego zauważono problemy z działaniem. Facebook działa bez zarzutów, podobnie jest z Instagramem oraz WhatsAppem. Nie stwierdzono jeszcze co dokładnie jest przyczyną problemów z komunikatorem. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i dać czas na pole do działania dla programistów, zajmujących się rozwiązaniem tego problemu.

To nie pierwszy taki incydent

To nie pierwszy raz, kiedy odnotowano trudności w funkcjonowaniu Messengera. Na początku grudnia poważna awaria dotknęła nie tylko samego Messengera, ale i całego Facebooka, który również przestał odpowiednio działać. Błąd ten został zgłoszony przez ponad 12 tysięcy użytkowników, głównie europejskich. Mimo to odnotowane zostały także zgłoszenia z USA oraz Dalekiego Wschodu.

 

Podobne artykuły