Coraz częstsze awarie Messengera
Lifestyle | Karol Przeradzki | 26-02-2021

Coraz częstsze awarie Messengera

Messenger uznawany jest za najbardziej popularny komunikator wszech czasów. Coraz częściej użytkownicy skarżą się na występowanie różnego typu awarii. Utrudnienia te powodują, że nie można nawiązywać połączeń i wysyłać wiadomości do bliskich i znajomych. Co jest przyczyną tego stanu rzeczy?

Awaria Messengera

Użytkownicy Messengera mogą zauważyć trudności w nawiązaniu połączeń głosowych i tekstowych ze swymi znajomymi. Serwis Downdecetor zarejestrował wpisy, świadczące o awarii komunikatora Facebooka. Błąd ten został wykryty głównie w Polsce, gdyż to właśnie od nas pojawiło się najwięcej zgłoszeń. Problem dotyczy głównie odbierania i wysyłania wiadomości. W trakcie wysyłania wiadomości pojawia się komunikat o łączeniu z serwerem albo o braku połączenia z Internetem. Nie ma jednak pewności, że jest to tylko ogólnokrajowy problem. Jest jeszcze za wcześnie na tego typu stwierdzenia. Zauważono, że problem występuje głownie u użytkowników korzystających z Messengera przez komputer. Aplikacja lepiej funkcjonuje z poziomu smartfonu.

Kolejne informacje ukazały, że problem również rozwinął się na Facebooku i Instagramie oraz nie dotyczył jedynie Polski, ale też np. Wielkiej Brytanii. Programiści po godzinie 22 dnia 25 lutego 2021 roku unormowali sytuację i wszystko wróciło do normy.

Coraz częstsze awarie Messengera

Sytuacja na pozostałych portalach Facebooka

Do tej pory awaria dotknęła samego Messengera. Tylko u niego zauważono problemy z działaniem. Facebook działa bez zarzutów, podobnie jest z Instagramem oraz WhatsAppem. Nie stwierdzono jeszcze co dokładnie jest przyczyną problemów z komunikatorem. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i dać czas na pole do działania dla programistów, zajmujących się rozwiązaniem tego problemu.

To nie pierwszy taki incydent

To nie pierwszy raz, kiedy odnotowano trudności w funkcjonowaniu Messengera. Na początku grudnia poważna awaria dotknęła nie tylko samego Messengera, ale i całego Facebooka, który również przestał odpowiednio działać. Błąd ten został zgłoszony przez ponad 12 tysięcy użytkowników, głównie europejskich. Mimo to odnotowane zostały także zgłoszenia z USA oraz Dalekiego Wschodu.