Dlaczego warto urządzić wnętrze w stylu industrialnym?

Lifestyle

17-08-2021

Nie jest tajemnicą fakt, że w ostatnich latach styl industrialny cieszy się coraz większą popularnością. Okazuje się godnym uwagi rozwiązaniem przede wszystkim dla tych osób, które poszukują nowoczesnych wnętrz z niezwykłym charakterem. Dzieje się tak, ponieważ styl industrialny wyróżnia się wystrojem nawiązującym do dawnych fabryk. Wynika to z historii jego powstania. Warto bowiem wspomnieć, że styl industrialny powstał w Stanach Zjednoczonych po kryzysie i upadku wielu dużych fabryk. Wówczas artyści w opuszczonych budynkach zaczęli tworzyć swoje własne pracownie, a ich niezwykły wystrój i klimat wzbudziły zainteresowanie bogatszej części społeczeństwa. W efekcie tego typu wnętrza coraz częściej były adaptowane na mieszkania, które wyróżniały się przede wszystkim wysokimi oknami i czerwoną cegłą.

Dlaczego warto urządzić wnętrze w stylu industrialnym?

Czym charakteryzuje się styl industrialny?

Jako że styl industrialny swoim wystrojem nawiązuje do dawnych fabryk, bardzo często możemy zaobserwować w nim czerwoną cegłę na ścianach, a także duże okna i przewagę ciemnych kolorów. W stylu industrialnym dużym uznaniem cieszą się przede wszystkim odcienie szarości, czerni, czerwieni czy zieleni. Ponadto trudno nie zauważyć licznych elementów drewnianych i metalowych, które dodają pomieszczeniom niezwykłego charakteru. Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, że niektóre elementy wystroju wnętrza bardzo często do złudzenia przypominają przedmioty pojawiające się w dawnych fabrykach. Są to między innymi wszelkiego rodzaju lampy czy tabliczki powieszone na ścianach.

W stylu industrialnym nie bez znaczenia okazują się również odpowiednio dobrane meble. W ich przypadku także bardzo często możemy spotkać się z ciemniejszą kolorystyką oraz elementami metalu i drewna, które świetnie się ze sobą komponują. Warto wspomnieć, że wbrew pozorom wnętrza urządzone w stylu industrialnym nie należą wcale do ponurych i niezbyt dobrze oświetlonych. Duże okna w połączeniu z licznymi ozdobnymi lampami bardzo dobrze rozświetlają wszystkie pomieszczenia, sprawiając, że stają się one ciepłe i funkcjonalne. 

Podobne artykuły