Czarter jachtów w Hiszpanii. Co warto wiedzieć?

Podróż

30-03-2020

Hiszpania jest miejscem należącym do grona tych najbardziej lubianych przez pasjonatów żeglarstwa. Cenią ją zarówno amatorzy leniwego jachtingu, jak i żeglarze poszukujący prawdziwych wyzwań. Przy okazji rejsy po wodach Hiszpanii pozwalają na zwiedzanie wyjątkowo pięknych i ciekawych miejsc, począwszy od Balearów, czyli Majorki, Minorki i Ibizy, poprzez Malagę i Kadyks, na Teneryfie skończywszy.

Hiszpania rejsy one way

Jeśli dodatkowo zdecydujemy się na czarter jachtu w Hiszpanii od operatorów oferujących rejsy one way (bez zawracania do portu początkowego), możemy przeżyć niezapomnianą przygodę już w zaledwie kilka dni. Co ważne, ciekawe trasy, wspaniałe widoki i możliwość żeglowania zarówno po Morzu Śródziemnym, jak i Oceanie Atlantyckim, to nie jedyne atrakcje żeglarskie, jakich może nam dostarczyć Hiszpania. Jest to bowiem kraj o wspaniałej kulturze i historii, bardzo atrakcyjny pod względem turystycznym – po prostu jest co pozwiedzać! A w sezonie letnim dodatkowo możemy liczyć na ciekawe festiwale oraz imprezy!

Sezon żeglarski w Hiszpanii

Kolejną wspaniałą zaletą Hiszpanii jest to, że sezon żeglarski trwa tam długo. Na Morzu Śródziemnym od kwietnia do listopada. Natomiast w rejonie Wysp Kanaryjskich wspaniałe warunki żeglarskie mamy przez cały rok! W kwestii uprawnień, jeśli chcemy wyczarterować jacht bez skippera i dobyć rejs wzdłuż wybrzeża półwyspu Iberyjskiego lub pomiędzy wyspami Kanaryjskimi czy Balearami, to wystarczy, że posiadamy patent żeglarza jachtowego lub patent sternika motorowodnego – jeśli decydujemy się na wynajem jachtu motorowego.

Czarter jachtów w Hiszpanii. Co warto wiedzieć?

Trasy żeglarskie – Hiszpania i Wyspy Kanaryjskie

Wybór tras żeglarskich po wodach Hiszpanii jest spory. To, na jaką trasę się zdecydujemy, zależy przede wszystkim od tego, czy chcemy nastawić się na żeglarskie wyzwania, chcemy pozwiedzać ciekawe miejsca, czy po prostu poleniuchować w jakiejś urokliwej zatoce. Jeśli zależy nam na przygodzie, to wspaniale sprawdzą się rejsy po akwenie atlantyckim i Wyspach Kanaryjskich. Na wakacyjny rejs rodzinny doskonałym wyborem będą Baleary. Natomiast amatorzy turystyki doskonale poczują się, żeglując wzdłuż wybrzeża Hiszpanii i odwiedzając takie miasta jak Barcelona, Walencja, Malaga czy Kadyks.

Czarter jachtów w Hiszpanii

Wyczarterowanie jachtu w Hiszpanii nawet dla początkującego żeglarza czy kompletnego amatora, który dopiero chce zacząć swoją przygodę z żeglarstwem, nie stanowi dzisiaj żadnego problemu. Korzystając z wygodnych systemów rezerwacji i wyszukiwania jachtów, możemy zrobić to bez wychodzenia z domu. Warto wykorzystać do tego sprawdzone platformy, takie jak yachtGo, które współpracują z operatorami na całym świecie, i mogą zaoferować konkurencyjne ceny czarteru oraz wysokiej klasy flotę – aż 203 jachty w Hiszpanii, rozlokowane w 38 bazach!

Wystarczy, że wybierzemy czarter jachtów hiszpania i przejrzymy oferty jachtów na wynajem. Znajdziemy tam zarówno łodzie żaglowe, jak i motorowe, katamarany czy gulety. Jeśli nie mamy uprawnień, możemy wynająć jacht ze skipperem. A jeżeli chcemy odbyć rejs bez konieczności zawracania do portu w jego połowie, mamy do wyboru również opcję rejsu one way, czyli czarter u operatorów, którzy umożliwiają zdanie jachtu w innym porcie niż początkowy.

Podobne artykuły