Jak wybrać i gdzie kupić swoją pierwszą deskę snowboardową?

Sport

17-11-2019

Snowboard to bardzo popularny sport zimowy. Wraz z nartami stanowią nierozłączną parę na stoku, a wiele osób dyskutuje o wyższości jednej dyscypliny nad drugą. Jeśli jednak chcemy nauczyć się jeździć “na desce”, warto wybrać ją, kierując się kilkoma wskazówkami. W dalszej części tekstu przedstawiamy takie wskazówki i pomagamy wybrać swoją pierwszą deskę snowboardową.

Jak wybrać i gdzie kupić swoją pierwszą deskę snowboardową? 

 

Twardość deski

Pierwszym elementem, na jaki musimy zwrócić uwagę, wybierając deskę snowboardową, jest jej twardość. Jest ona określana w profesjonalny sposób jako flex. Podczas nauki jazdy na desce zdecydowanie warto wybierać miękkie modele. Wybaczają one wiele błędów oraz pozwalają lepiej je wykrywać i eliminować. Deski twarde dokładnie przenoszą nawet najdrobniejsze ruchy na stok i są przeznaczone dla osób, które opanowały już technikę jazdy. Dzięki temu nie stracimy zapału do nauki i nie zmęczymy się trudnymi manewrami zakończonymi upadkami.

 

Długość

Kolejnym ważnym czynnikiem, o którym należy pamiętać, jest wybór długości deski. Ogólnie doświadczeni snowboardziści dobierają modele desek w bardziej dowolny sposób. Jeśli jednak zaczynamy przygodę ze snowboardem, zdecydowanie warto zasugerować się konkretnymi długościami. Wpływ na ten parametr będzie miała nasza waga, wysokość oraz płeć. W sieci istnieje wiele tabel na stronach tematycznych, z których można wyczytać, w jakim przedziale powinna mieścić się deska dla nas.

 

Gdzie kupić deskę snowboardową?

Jeśli poznamy już ważne elementy dotyczące deski i będziemy chcieli ją kupić, warto i w tym elemencie pokierować się przydatnymi wskazówkami. Zdecydowanie nie warto kupować desek w supermarketach, gdyż pomimo niskiej ceny są one niskiej jakości i nie są najlepszym wyborem. Zdecydowanie najlepszym pomysłem jest wizyta w renomowanym sklepie z deskami snowboardowymi. Sklep taki posiada duży asortyment, dostępne deski są dobrej jakości, a doradca pomoże nam wybrać odpowiednią długość czy model. Ciekawym pomysłem może być wizyta w sklepie i wybór konkretnego modelu oraz następnie sprawdzenie jej dostępności w internecie. Jeśli zależy nam na cenie i będziemy wiedzieli już jaką deskę chcemy kupić, będziemy mogli np. zamówić ją dużo taniej ze sklepu internetowego.

Podobne artykuły