Ciekawe miejsca w Polsce — Od morza po góry
Podróż | Beata Janiak | 20-09-2019

Ciekawe miejsca w Polsce — Od morza po góry

Polska to bardzo malowniczy i zróżnicowany kraj. Wiele osób poszukuje wrażeń poza jego granicami, ale w Polsce istnieje niezwykle wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. W tym krótkim zestawieniu przedstawiamy kilka najciekawszych, czasami nieco mniej popularnych, ale wartych zwiedzania lokalizacji.

Ciekawe miejsca w Polsce — Od morza po góry

 

Zamek krzyżacki — Malbork

Jednym z najciekawszych miejsc w Polsce, które często nie jest doceniane - jest zamek krzyżacki w Malborku. Jest to największa średniowieczna forteca w Europie. Jeśli chcemy zwiedzać Polskę, powinniśmy przynajmniej raz udać się właśnie do Malborka. Sam zamek jest dobrze zachowany, a zwiedzenie imponującej konstrukcji jest niezapomnianym wydarzeniem. Oprócz możliwości poruszania się po zamku, mamy do dyspozycji wiele wystaw muzealnych oraz eksponatów, które również są niezwykle ciekawe. Dla osób lubiących przyrodę oprócz samego zamku, można napawać się widokiem przepięknej okolicy i wchłaniać atmosferę fortecy.

Karkonosze

Jednym z najciekawszych miejsc w Polsce są Karkonosze. Są one doskonałą alternatywą dla Tatr i choć nie są tak wysokie, jak one, również posiadają spore i liczne szczyty górskie np. Śnieżkę. Oprócz samych gór spotkać możemy tam pionowe ściany skalne np. Śnieżnych Kotłów, przepiękne przestrzenie czy malownicze jeziora górskie. Jeziorom tym nie brakuje nic do np. Morskiego Oka, a jednocześnie nie są tak oblegane przez turystów, co pozwala napawać się ich pięknem. Góry te znajdują się obok Karpacza, który jest też doskonałą bazą wypadową.

Białowieski Park Narodowy

Dla wszystkich osób, które chcą uciec od zgiełku i hałasu, a jednocześnie zwiedzić ciekawe lokalizacje, idealnym miejscem jest Białowieski Park Narodowy. Puszcza jest niezwykle czarującym miejscem o każdej porze roku. W zimie są to niezwykłe krajobrazy, na wiosnę kwitnienie kwiatów oraz trele ptaków tworzą jedyny w swoim rodzaju klimat, a jesienią monumentalizm i tajemniczość puszczy są wręcz zachwycające. W Białowieży możemy spotkać też żubry, co w obecnych czasach będzie z pewnością niezapomnianym przeżyciem dla każdego.