Lifestyle – co kryje się pod tym pojęciem?

Lifestyle

21-07-2021

Lifestyle to niezwykle spopularyzowane określenie, które pojawiło się w społeczeństwie i dobrze się przyjęło. Mimo częstego używania tego terminu, wielu nie do końca potrafi podać jego znaczenie. Lifestyl to styl życia, który prowadzimy. Jest on zbiorem kilku elementów. Jak zatem poprawnie rozumieć definicję lifestylu?

Lifestyle – definicja

Lifestyl to niezwykle znane określenie, które bardzo dobrze przyjęło się w przestrzeni wirtualnej, ale także tej telewizyjnej. Dzisiejsze portale są pełne od kategorii typu lifestyle, blogów tego typu czy też sesji w tym nurcie. Lifestyle najprościej mówiąc to po prostu styl życia. Jest on połączeniem podróży, pasji, jedzenia, inspiracji, kariery, kosmetyków, diety oraz relacji. Wymienione elementy ukazują kim się jest oraz jakie wartości się wyznaje w życiu codziennym. Styl życia to nic innego jak zespół codziennych zachowań, sposobu postępowania oraz działań, podejmowanych przez daną osobę. Jest to taka strategia życiowa, która urzeczywistnia się w życiu codziennym. Termin ten odnosi się również do kultury.

Lifestyle – co kryje się pod tym pojęciem?

Elementy składowe pojęcia Lifestyle

Lifestyle to bardzo wielowątkowe pojęcie, które tworzy wiele różnych czynników. To tak naprawdę wszystko to, co nas otacza oraz jakie prezentujemy w tym postawy i zachowania. Lifestyle tworzą takie składniki jak sposób spędzania wolnego czasu, uczestnictwo w kulturze, sposób wykonywania danej pracy, stosunek do wychowania dzieci, podejście do zwierząt, styl ubierania się, sposób odżywiania, podejście do własnego zdrowia oraz relacje międzyludzkie.

Lifestyle – zwierciadło naszej codzienności

Lifestyle to zwierciadło tego, co robimy w życiu codziennym. Jest on zauważalny we wzorach zachowań zawodowych, jak i tych poza nimi. To obraz samego siebie oraz odbiór przez innych. To zbiór motywacji, potrzeb i pragnień, na które oddziałuje kultura, bliscy, relacje międzyludzkie. Lifestyle odnosi się także do sposobu naszego odżywiania, stosunku do zdrowia, pracy, ale i własnego wnętrza. Krótko mówiąc to wszystko to, co dotyczy naszego codziennego życia.

 

 

 

Podobne artykuły