Pismo Święte kieszonkowe - rzecz, którą warto zabrać ze sobą w podróż.

Podróż

16-09-2020

Kiedy wybieramy się w podróż pakujemy wielu rzeczy, które będą nam potrzebne podczas naszego wyjazdu. Warto przy tym pamiętać również o tym, że podróżując w docelowe miejsce, jako pasażer często mamy dużo czasu, który dobrze jest spożytkować np. na lekturę ulubionych książek bądź też książki, którą od dawna planowaliśmy przeczytać. Dlatego też pakując się na urlop warto o tym pomyśleć i zabrać ze sobą coś do poczytania. Dla każdego katolika doskonałym pomysłem na książkę, którą można zabrać ze sobą w podróż może okaże się np. kieszonkowe Pismo Święte.

Pismo Święte kieszonkowe – dlaczego warto zabrać je ze sobą w podróż?

Wielu osobom, na co dzień często brakuje czasu na załatwienie różnych spraw. Natłok obowiązków domowych i zawodowych sprawia, że nie zawsze możemy w pełni poświęcić czas na lekturę Pisma Świętego. Natomiast warto zaznaczyć, że Pismo Święte to księga, którą powinien przeczytać każdy, a w szczególności praktykujący katolik. Dlaczego? Ponieważ to właśnie dzięki lekturze biblii możemy pogłębiać swój rozwój duchowy i lepiej poznać prawdziwą tożsamość Jezusa. Należy czytać i rozważać Pismo Święte, to właśnie ono jest najważniejsza księgą dla wszystkich chrześcijan i dostarcza niezbędnych informacji na temat natury chrześcijaństwa i jego wartości. Bez wątpienia jest to największe i najpełniejsze źródło wiedzy, którą powinien zgłębiać każdy wierzący człowiek. Jeżeli więc zastanawiamy się jak zorganizować sobie czas w trakcie długiej podróży, warto pomyśleć o zakupie kieszonkowego Pisma Świętego. Pismo Święte kieszonkowe dzięki swoim niewielkim rozmiarom nie zajmie nam w bagażu wiele miejsca, dlatego też będziemy mogli skorzystać z niego nie tylko w trasie, ale także podczas wędrówek, na spacerach czy też w dowolnym miejscu, do którego zabieramy ze sobą jedynie niewielką, podręczną torbę. Wakacje to czas relaksu i odpoczynku od pracy, ale pamiętajmy o tym, że wierzący katolik nie powinien robić sobie wakacji od Boga. Nawet kilka przeczytanych stron Pisma Świętego może wpłynąć na nasze życie i wskazać nam właściwą drogę. Warto również zauważyć, że istniej też spora grupa osób, która nie wyobraża sobie dnia bez czytania i rozwiązania Pisma Świętego. Również i dla tych osób kieszonkowe Pismo święte jest najlepszym rozwiązanie w przypadku wszelkiego rodzaju wyjazdów i podróży.

Pismo Święte kieszonkowe - rzecz, którą warto zabrać ze sobą w podróż.

Gdzie warto kupić Pismo Święte kieszonkowe?

Jeżeli zależy nam na Piśmie Świętym w małym formacie, które pomimo bardzo niewielkich rozmiarów będzie zawierało cały tekst Nowego Testamentu z aktualnego V Wydania Biblii Tysiąclecia warto skorzystać z oferty księgarni katolickiej Sumus Wydawnictwo. Odnajdziemy tu, bowiem Pismo Święte kieszonkowe w formacie 7,5 x11 cm, które zawiera wszystkie przypisy, podstawowe mapki, tabele chronologiczne oraz słownik najważniejszych pojęć biblijnych. Ponadto warto dodać, że w księgarni katolickiej Sumus Wydawnictwo odnajdziemy również wiele innych różnych interesujących książek i ebooków religijnych, które również, które również mogą umilić nam czas podczas podróży.

Podobne artykuły