Dobry dentysta Kraków: wybielanie zębów w gabinecie

Lifestyle

21-11-2019

Czy zastanawiasz się nad wybielaniem zębów, by cieszyć się pięknym uśmiechem? Profesjonalne wybielanie w gabinecie cieszy się coraz większą popularnością. Zabieg odbywa się w dokładnie monitorowanych warunkach. Pozwala na bezpieczne, kontrolowane i bezbolesne użycie żelu o stosunkowo wysokim stężeniu środka wybielającego. Zazwyczaj daje natychmiastowe efekty.

Co trzeba zrobić przed wybielaniem zębów w gabinecie?

Wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym może przynieść szybkie rezultaty. Warto jednak poświęcić chwilę na przygotowanie. Oto co musisz zrobić:

  • Umyj zęby.
  • Rozważ posmarowanie ust pomadką. Dzięki temu unikniesz suchych lub obolałych warg.

Jeśli masz nadzieję, że usuniesz w domu cały kamień lub płytkę nazębną, wkrótce się rozczarujesz. Potrzebujesz profesjonalnej pomocy stomatologa lub higienistki dentystycznej.  Najpierw dokładnie usuną kamień i płytkę nazębną. Wówczas żel wybielający lepiej wniknie w szkliwo i przyniesie doskonałe rezultaty. Wreszcie, czyszczenie zębów może odsłonić pewne ubytki lub nieszczelne wypełnienia. Trzeba wyeliminować ten problem przed zabiegiem wybielającym. Wtedy poradzi sobie zarówno z powierzchownymi plamami, jak i głębszymi wnikającymi w szkliwo, a nawet zębinę.

Dobry dentysta Kraków: wybielanie zębów w gabinecie

Dobry dentysta Kraków dobierze metodę wybielania.

Wszystkie zabiegi wybielające odbywają się według pewnych standardowych procedur. Dobry dentysta sprawdzi najpierw kolor zębów. Porówna aktualny odcień z odcieniem z tabelki. Stanowi to punkt odniesienia do oceny poprawy po wybielaniu zębów. Później przystąpi do zabiegu.

Wypoleruje zęby. Następnie odsłoni je wszystkie. Zakryje oczy, dziąsła i usta, by chronić je przed żelem wybielającym. Później zastosuje żel, który uwalnia składnik aktywny (nadtlenek wodoru lub nadtlenek karbamidu) w jamie ustnej. Wybielanie zębów odbywa się zazwyczaj w 3-4 seriach po 15-20 minut. Ostateczny efekt będzie widoczny po 2-6 tygodniach od zabiegu.

Co jeszcze warto wiedzieć o profesjonalnym wybielaniu?

Nie ma jeszcze zbyt wielu danych na temat skuteczności wybielania laserowego. Ponadto dane są trudne do porównania ze względu na stężenie nadtlenku wodoru, długości fali laserów oraz sposobu wykonania zabiegu.

Wybielanie nie jest bolesne i niewygodne. Do tego stopnia, że wielu pacjentów słucha muzyki, ogląda film lub drzemie podczas całej procedury. 

Jeśli marzysz o szybkich rezultatach, umów się na zabieg w gabinecie. Efekty są widoczne już po sesji trwającej godzinę. Zawsze możesz umówić się na wstępną konsultację.

Dobry dentysta Kraków: wybielanie zębów w gabinecie

O czym pamiętać po zabiegu?

Jak przypomina dobry dentysta kraków przez 24 godziny po zabiegu musisz:

  • Unikać ciemnych napojów barwiących, takich jak herbata, kawa, czerwone wino, kolorowe napoje bezalkoholowe lub alkoholowe oraz soki owocowe.
  • Unikać wszelkich produktów barwiących na ciemno, takie jak sos po bolońsku, czerwone mięso, czekolada i wszystkie owoce z wyjątkiem bananów.
  • Unikać potraw i napojów, które pozostawiłyby białe plamy na koszuli.
  • Nie palić papierosów.
  • Unikać kolorowej pasty do zębów (czerwonej lub niebieskiej) oraz płynu do płukania jamy ustnej.

Podobne artykuły