Pomysły na festyny - jakie atrakcje warto wybrać?

Atrakcje

13-10-2021

Organizacja festynów nie należy do łatwych zadań, na szczęście funkcjonują firmy, które w sposób kompleksowy zaplanują każdy szczegół. W ciągu dnia najczęściej obecne są dzieci i młodzież, lecz wieczorem mile widziane są atrakcje dla dorosłych, na przykład alkoholowe show, degustacja różnego rodzaju trunków, pokazy barmańskie.

Pomysły na festyny - jakie atrakcje warto wybrać?

Oryginalne atrakcje na festyny

Współczesne atrakcje na festyny charakteryzuje zdecydowanie większa oryginalność form, ponieważ bardzo modne stały się degustacje alkoholi, pokazy barmańskie oraz inne tego rodzaju show. Z takich rozrywek korzystają dość często firmy, które chcą pokazać swoim kontrahentom coś nowego. Do alkoholowych show prezentuje się trunki w bardzo barwnej scenografii, co znacząco podnosi jakość atrakcji. Wszyscy uczestnicy mogą poznać zastosowanie ekskluzywnych gadżetów, sposoby na nieco bardziej wyszukane sposoby podawania alkoholu. Wyspecjalizowane firmy mogą zaproponować atrakcje na festyny w formie degustacji dwóch skrajnie różniących się rodzajów alkoholu, na przykład whisky. To doskonała forma dla osób, które nie miały do tej pory z nią styczności, mając przed sobą skrajnie różne smaki, łatwiej nauczyć się aspektów, na które należy zwrócić szczególną uwagę. Dość popularne jest również degustowanie szampanów oraz warsztaty łączenia potraw z tego rodzaju trunkami. Kolejną możliwością są szkolenia z zakresu Savoir Vivre’u, które są przydatne nie tylko w życiu codziennym, ale również zawodowym. Oficjalne kolacje, spotkania biznesowe wymagają przecież odpowiedniego zachowania. Zawsze warto zasięgnąć wiedzy na temat korzystania ze sztućców, dopasowania naczyń do alkoholu. Atrakcje na festyny w postaci rzeczowego szkolenia to nie tylko chwilowa rozrywka, lecz wiedza praktyczna, będzie ona miała zastosowanie na dłuższy czas. Zazwyczaj szkolenie przybiera formę interaktywnych warsztatów, podczas których odtwarza się przykładowe sytuacje mające miejsce najczęściej.

Bilard – atrakcja na festyn

Atrakcje na festyny w postaci degustacji bilarda to raczej nowość, ale idealnie pasująca na wszelkiego rodzaju spotkania biznesowe, integracyjne, rodzinne. Przybierają one formę pokazów sztuczek podczas gry, możliwa staje się degustacja alkoholu oraz ręcznie robionych cygar. Zdecydowanie największym show może być zaprezentowanie sztuczki, dzięki której wbija się kilka, a nawet kilkanaście bil jednocześnie. Ponadto prowadzący prezentuje sposoby na podskoki bil, zataczanie kół, cofanie się ich. Atrakcją towarzyszącą bywa próbowanie nowych smaków, dostępne są produkty rzadko dostępne na sklepowych półkach. Podczas festynów odbywają się również warsztaty czekolad nastawionych w dużej mierze na tworzenie i degustacji słodkości w tej postaci. Każdy uczestnik wydarzenia może w pierwszej kolejności określić swoje oczekiwania co do smaku i stylu, a następnie stworzyć na ich podstawie dopasowany smakołyk. Do tego celu używa się dostępnych narzędzi oraz przygotowanych składników w wielu postaciach – przypraw, owoców, alkoholu. Wszystko jest kwestią osobistych preferencji.

Podobne artykuły