Turcja - obowiązkowy kierunek podróży

Podróż

24-09-2020

Zagraniczny wyjazd to doskonała okazja do poznawania nowych kultur, zwyczajów i zwiedzania. Polacy bardzo często decydują się na wybór Turcji, jako kierunku podróży. Trudno się temu dziwić, gdyż tamtejsze plaże są jednymi z najbardziej okazałych. Dodatkowym walorem jest dość wysoka i przyjemna temperatura wody morskiej. Turystów urzekają również smaczne potrawy i ciekawostki na temat kraju.

Turcja - obowiązkowy kierunek podróży

Co warto zobaczyć w Turcji?

Wielbiciele natury z pewnością docenią piękno tak zwanego bawełnianego zamku. Pamukkale robią fenomenalne wrażenie, powstają z trawertynu, który powstaje tam na skutek wody wydobywającej się z gorących źródeł. Proces powstawania nacieków i stalaktytów trwa już ponad 14 tysięcy lat. Ty, bardziej zrozumiały jest fakt, że swego czasu funkcjonowało tam uzdrowisko. Obecnymi śladami są jedynie pozostałości ruin i zabytków. Kolejnym obowiązkowym punktem tureckiej wycieczki jest świątynia Hagia Sophia w Stambule. Wyjątkowe niuanse budowli sprawiają, że jest uznawana za arcydzieło. Od 1935 roku jest muzeum i najbardziej popularnym zabytkiem w Turcji.

Wycieczka do Ruin starożytnego Efezu

Przebywając na zachodnim wybrzeżu Turcji nie można pominąć ruin starożytnego Efezu. To jeden z siedmiu cudów świata z tego okresu. Kiedyś była świątynią poświęconą bogini Artemidzie, jednak została zniszczona na wyraźny rozkaz duchownego. Dzisiaj możliwe jest zwiedzenie budynków Teatru Wielkiego oraz Biblioteki Celsusa. By zobaczyć wszystko, co warte uwagi należy poświęcić co najmniej jeden dzień. Jednak wrażenia pozostaną w pamięci już na zawsze. Kapadocja – tę miejscowość także warto odwiedzić. To lokalizacja idealna dla miłośników pięknych, iście bajkowych scenerii. Dzięki odpowiedniemu ukształtowaniu terenu, to idealne miejsce na lot balonem. Na koniec nie można pominąć jeszcze jednego ważnego zabytku z okresu starożytności. Chodzi  o teatr Aspendos, który do dzisiaj zachował się w bardzo dobrym stanie. Generalnie w Turcji nie można mówić o nudzie, znajduje się w niej wiele zabytków, które po prostu trzeba zobaczyć.

Podobne artykuły