Co warto zobaczyć w Wenecji?

Podróż

25-11-2020

Wenecja to piękne Państwo, które warto zwiedzić. Jest to miasto położone na wodzie. Jego urok tkwi w tym, że jest ono złożone z licznych wysepek. 

 

Najważniejsze punkty zwiedzania 

Z Polski dostępne są bezpośrednie loty do Wenecji. Koszt biletów lotniczych oscyluje w okolicach kilkudziesięciu złotych poza sezonem. To samo dotyczy kwestii noclegów. Już za ok. 40 euro można znaleźć nocleg w hostelu.Oczywiście warunki nie są jak w hotelach, ale zazwyczaj wnętrza urządzone są ze smakiem i gustem. Pogoda w Wenecji potrafi być bardzo kapryśna ze względu na śródziemnomorski klimat. To wszystko za sprawą morza Adriatyckiego, nad którym położona jest miasto. Podtopienia w Wenecji to częste zjawisko, do którego mieszkańcy zdążyli już przywyknąć. Największe wrażenie na turystach od lat robią budynki, które stoją na wodzie. Z roku na rok eksperci szacują, że budynki te znikają centymetrów pod wodą. Istnieje ryzyko, że za kilkadziesiąt lat miasto to całkowicie zniknie. Wynika to z powierzchni tektonicznej rejonu. Do zabytków, które warto zobaczyć należy:

  • Canal Grande
  • Plac San Marco
  • Bazylika św. Marka
  • Pałac Dożów
  • Wyspa Murano i Burano
  • Most Rialto
  • Targ Rialto
  • Most Westchnień

 Nie bez powodu Wenecja znajduję się na liście UNESCO. To urocze miasto, na którego zwiedzanie warto poświęcić około 5 dni. Oczywiście na liście priorytetów powinna znaleźć się także przejażdżka gondolą. Najlepiej wybrać się na przejażdzkę na pobilskie wyspy, które także mają do zaoferowania wiele atrakcji i pozwolić nam lepiej poznać włoską kulturę.

Co warto zobaczyć w Wenecji?

Kulinarne niebo

Czego warto spróbować będąc w Wenecji? Jedzenie tu ma swój smak i urok. Poleca się małe knajpki, w których znajdują się smaczne przekąski takie jak - pizza foccacia z szynką, czy serem. Turyści także chwalą lokalny makaron podawany w przeróżnych postaciach. Urokiem weneckich restauracji jest to, że umieszczone są one w małych, klimatycznych uliczkach. Choć bywa tam tłoczno i gwarno, to jednak ma to swój, niepowtarzalny charakter. Grzechem będąc w Wenecji byłoby nie skosztować prawdziwej włoskiej kawy. 

Podobne artykuły