Zarządzanie Zasobami Ludzkimi - dlaczego warto studiować?

Lifestyle

17-02-2021

Zarządzanie to kierunek studiów, który jest bardzo popularny wśród maturzystów jak i osób, chcących pogłębić swe kwalifikacje. Charakteryzuje się dużą uniwersalnością. Przyczynia się do awansu oraz stwarza podstawy do założenia własnej działalności i jej prowadzenia. Absolwenci hr studia podyplomowe twierdzą, że ich ukończenie pozwoliło im na rozwój zawodowy i osobisty, umożliwiły zdobycie nowych kompetencji, podniosły ich wartość na rynku pracy oraz doprowadziły do awansu i wzrostu wynagrodzenia. Co zatem warto jeszcze wiedzieć na temat tego kierunku?

Zarządzanie zasobami ludzkimi

Od absolwentów tych studiów wymaga się znajomości prawa pracy, wiedzy dotyczącej budowania systemów wynagrodzeń, tworzenia strategii, prowadzenia badań i analizowania danych. Pracę można zdobyć w działach HR czy działach kadrowych, w których kontakt z ludźmi jest na porządku dziennym. Dzięki kursom z psychologii wiedzą w jaki sposób rozmawiać z pracownikami, jak ich motywować i konstruktywnie oceniać.

Zarządzanie Zasobami Ludzkimi - dlaczego warto studiować?

Odbiorcy kierunku

Studia z zarządzania zasobami ludzkimi dedykowane są osobom, które pracę zawodową wiążą z działem personalnym jakiejś firmy czy organizacji. Są doskonałym uzupełnieniem studiów z zarządzania, ekonomii czy socjologii. To również dobre rozwiązanie dla osób, chcących się przebranżowić. Studia te pozwalają podnieść kompetencje managerom czy pracownikom działu personalnego firm oraz osobom, prowadzącym mniejsze firmy, którzy chcą skuteczniej zajmować się sprawami personalnymi we własnej działalności. Po ich ukończeniu absolwenci otrzymują gotowy zawód, więc znalezienie pracy w działach HR czy innych działach związanych ze sprawami personalnymi czy kadrowymi nie powinny stanowić zbyt dużego problemu.

Hr studia podyplomowe w Krakowie

Przykładem uczelni, w której można studiować hr studia podyplomowe jest Wyższa Szkoła Europejska im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Program studiów został podzielony na 4 główne sekcje. Pierwsza z nich to Systemy Zarządzania Pracownikami. Druga porusza problematykę Miękkiego HR’u, a trzecia twardego HR’u. Ostatnia skupiona jest wokół Nowych Trendów w HR'ze. Absolwenci kierunku będą wyróżniać się umiejętnością przeprowadzania rekrutacji i selekcji pracowników, dokonywania oceny pracowników na podstawie ich kompetencji, motywowania pracowników, tworzenia systemu wynagrodzeń, planowania rozwoju i szkoleń pracowników, kształtowania wizerunku firmy wśród pracowników, zarządzania komunikacją wewnętrzną w firmie oraz zarządzania zmianą.

Studiowanie w Krakowie ma swój niepowtarzalny klimat. Jest to miasto studenckie, które cechuje najwyższa jakość edukacji. Studiowanie tutaj można śmiało łączyć z pracą na pełen etat, gdyż studia odbywają się w weekendy. To miasto, stwarzające okazję na nieustanny rozwój. Można w nim znaleźć stałą pracę z dobrym wynagrodzeniem. Kraków został okrzyknięty mianem europejskiej stolicy kultury, dlatego nie brakuje tutaj wydarzeń znanych na całym świecie, w których można aktywnie uczestniczyć w wolnych chwilach.  

 

 

Podobne artykuły