Dlaczego warto mieć w domu urządzenie do pomiaru ciśnienia?

Zdrowie

29-09-2020

Coraz więcej osób mierzy się z problemami zdrowotnymi związanymi z sercem i układem krążenia. Niezbędnym urządzeniem medycznym, które należy mieć w domu są zatem ciśnieniomierze. Regularny pomiar ciśnienia krwi umożliwi nam szybkie sprawdzenie stanu naszego zdrowia i odpowiednią reakcję. Dzięki badaniu ciśnienia możemy ustrzec się wielu problemów zdrowotnych. Jeśli trzymamy rękę na pulsie w sposób dosłowny i w przenośni, szybko wykryjemy, że dzieje się coś nie tak, i szybciej trafimy do lekarza. Nie bagatelizujmy więc wagi urządzeń do pomiaru ciśnienia, nawet jeśli ogólnie uważamy swoje zdrowie za zadowalające. Jakościowy ciśnieniomierz powinien znaleźć się w każdym domu.

Komfort i niezawodność

Dobre ciśnieniomierze to urządzenia, które w szybki i komfortowy dla użytkownika sposób pozwolą zmierzyć ciśnienie krwi w warunkach domowych. Można po nie sięgnąć zawsze, gdy czujemy się źle, mamy nierówny oddech, kołatanie serca. Od razu sięgnijmy po ciśnieniomierz, który w kilka chwil poda nam prawidłowy wynik na wyświetlaczu. U osoby dorosłej ciśnienie krwi w prawidłowym zakresie wynosi dla ciśnienia skurczowego od 120 do 139 mmHg, a dla ciśnienia rozkurczowego od 80 do 89 mmHg. Ciśnieniomierze elektroniczne, jak te modele dostępne na Sanity.pl, umożliwiają łatwe uzyskanie rzetelnego wyniku. Ich działanie opiera się na wyczuwaniu drgań wywołanych przez krew przepływającą pod mankietem.

Łatwość obsługi

Nowoczesne ciśnieniomierze nie opierają się już na używaniu słuchawek. Pozwala to na w pełnie samodzielne wykonanie prawidłowego pomiaru ciśnienia, bez potrzeby pomocy osób trzecich. Dzięki temu nawet starsza lub samotna osoba może komfortowo i bezboleśnie sprawdzić swoje ciśnienie, gdy nie czuje się dobrze lub dzieje się coś niepokojącego. Pamiętajmy jedynie, by korzystać z urządzenia zgodnie z załączoną instrukcją obsługi, a uzyskany pomiar będzie godny zaufania. W celu zmierzenia ciśnienia należy odpocząć na chwile przed pomiarem, badanie przeprowadzać w pozycji siedzącej z odsłoniętą i nie ściśniętą ręką. Bardzo ważne dla jakości pomiaru jest prawidłowe umiejscowienie mankietu, nie może on być założony ani za luźno, ani zbyt ciasno. Podczas pomiaru unikaj rozmów i staraj się zachować spokojnie i nie ruszać się.

Dlaczego warto mieć w domu urządzenie do pomiaru ciśnienia?

Jaki ciśnieniomierz wybrać dla siebie?

Jeśli jesteś już przekonany do zakupu tego bardzo przydatnego urządzenia zapoznaj się z korzystną ofertą, jaką na ciśnieniomierze ma Sanity.pl. Znajdziesz tu urządzenia o charakterze uniwersalnym, jak i takie stworzone z myślą o seniorach. Jeśli zależy ci na urządzeniu, które może z powodzeniem używać cała rodzina, wybierz model SIMPLE, natomiast dla dziadków lub rodziców doskonałą opcją będzie model SENIOR. Wyróżnia się on dużym, czytelnym wyświetlaczem oraz łatwością obsługi. Świetnie sprawdzi się w przypadku 2 osób do bieżącej kontroli ciśnienia oraz archiwizacji wyników, w przypadku gdybyś chciał skonsultować je z lekarzem. Dzięki wykorzystaniu technologii FDS (Fast&Delicate System) ciśnieniomierze Sanity dokonują pomiaru od dołu, co daje szybki, bezbolesny i rzetelny pomiar.

 

Podobne artykuły